Hatay’da yıkılan Rönesans Rezidans’ın müteahhidi Coşkun tutuklandı, Adana’da yıkılan binalarla ilgili soruşturma kapsamında 62 gözaltı

Dün İstanbul Havalimanı’nda gözaltına alınan Rönesans Rezidans’ın müteahhidi Mehmet Yaşar Coşkun, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

İstanbul’da Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı, Rönesans Rezidans’ın müteahhidi Mehmet Yaşar Coşkun’un üzerinde bir miktar para ile yurt dışına çıkmak için İstanbul Havalimanı’na geldiği ihbarı üzerine soruşturma başlatmış, Coşkun, başsavcılığın talimatıyla polis ekiplerince İstanbul Havalimanı’nda gözaltına alınmıştı.

Hatay’ın Antakya ilçesi İnönü Bulvarı’nda, 2013 yılında tamamlanan ve 250 dairesi olan 12 katlı Rönesans Rezidans depremde yıkıldı.

Adana’da 62 gözaltı kararı

Anadolu Ajansı haberine göre, Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca deprem nedeniyle kentte yıkılan binalarla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 62 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

DHA haberine göre ise depremden etkilenen Adana’da yıkılan bazı binaları inşa eden firmanın sahibi Hasan Alpargün’ün Kuzey Kıbrıs Lefkoşa’da gözaltına alındı.

DHA, Adana’nın Çukurova ilçesinde yerle bir olan ve 70 kişinin cansız bedeninin çıkarıldığı Hasan Alpargün Apartmanının müteahhidinin, depremin ardından Lefkoşa’ya kaçtığını bildirdi.

Hasan Alpargün'ün Kuzey Kıbrıs Lefkoşa'da gözaltına alındı