Hakkari’de polis HDP’ye karşı barikatlar kurdu!

HDP’nin Hakkari’den başlatacağı yürüyüş öncesi kentin birçok noktası abluka altına alındı. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar ve milletvekillerinin de bulunduğu grubun yürüyüşünü polis engelliyor.

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP), ‘Darbeye karşı demokrasi yürüyüşü’ sloganıyla Ankara’ya yapacağı yürüyüşün Hakkari koluna polis engel oluyor.

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Berdan Öztürk, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcüsü Sedat Şenoğlu, SYKP Eş Genel Başkanı Canan Yüce, ESP Eş Genel Başkan Yardımcısı Beycan Taşkıran, HDP’nin MYK ve PM üyeleri, milletvekilleri ve partililer sabah saatlerinde parti binasında bir araya geldi.

POLİS HER YERİ SARDI

Polisler kentte birçok noktada barikat kurdu. Fotoğraf: MA

Başlatılacak yürüyüş öncesi sabah saatlerinden itibaren kentin tamamı polis ablukası altına alındı. Resmi kurumların önünde özel harekat polisleri ve keskin nişancıların bekletilmesi dikkat çekti. Ayrıca kentin dört bir yanında zırhlı araçlar ve polisler konumlandırıldı.

Mithat Sancar ve partililer bir pasajın içinde bekleyişini sürdürüyor.

Yürüyüş öncesi HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’ın açıklama yapacağı partinin il binası da abluka altına alındı. Binaya giden sokaklara kalkanlarla barikat kuran polis, milletvekilleri ve yurttaşların il binasına giriş çıkışlarını engelledi.

Milletvekilleri ve partililer barikatların önünde sloganlar atarak bekleyişi sürüyor.