Gülşen’in avukatı, ev hapsinin kaldırılması talebinde bulundu

Bir konser sırasında kullandığı ifadeler nedeniyle önce tutuklanan, daha sonra itiraz üzerine konutu terk etmemek şartıyla tahliyesine karar verilen Gülşen Çolakoğlu’nun avukatı, sanatçının ev hapsinin kaldırılması talebinde bulundu.

Gülşen’in avukatı Emek Emre, bugün öğleden sonra İstanbul Adalet Sarayı’na giderek, ev hapsi kararının kaldırılmasına yönelik dilekçe sundu. Talebi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği değerlendirecek.

Ne olmuştu?

Gülşen hakkında, 30 Nisan 2022’de İstanbul’daki bir konseri sırasında sahnede İmam Hatip Liselilere atıfta bulunduğu sözlerinden dolayı “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan soruşturma başlatılmıştı.

25 Ağustos’ta gözaltına alınan sanatçı, nöbetçi İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklanmıştı.

Sanatçı ifadesinde “İmam Hatip liselileri kötülemek, onlara hakaret etmek amacı” taşımadığını kaydetmişti.

“Bu konuşma konsere katılanlara ya da medyaya hitaben yaptığım bir konuşma değildir” diyen Gülşen, o sırada bir orkestra üyesiyle şakalaştığını belirtmişti:

“En yakın arkadaşımla yaptığım esprinin insanları kışkırtıcı bir şekilde yorumlanmasını kabul etmiyorum. Şakalaşmanın herhangi bir gruba yönelik nefret içerikli olarak algılanması beni çok üzmüştür. Suç işleme kastım yoktur.”

Gülşen konserinde bir kişi hakkında, “İmam hatipte okumuş bence daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor” demişti.