Gülistan Doku soruşturmasında gözaltına alınan Zeynal Abarakov, serbest bırakıldı

Dersim’de 5 Ocak 2020’den itibaren kendisinden haber alınamayan 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Gülistan Doku’nun kaybolmasına ilişkin gözaltına alınan erkek arkadaşı Zeynel Abarakov, ifadesinin alınmasının ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Tunceli’de kaldığı yurttan 5 Ocak 2020 tarihinde ayrıldıktan sonra bir daha haber alınamayan, Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Gülistan Doku ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında, kaybolmasından önce son görüştüğü kişi olduğu belirtilen erkek arkadaşı Zeynel Abarakov ile ilgili gözaltı kararı çıkarıldı.
Savcılığın talimatıyla Zeynel A., bulunduğu Antalya’nın Alanya ilçesinde gözaltına alındı. İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Zeynal Abarakov’un, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı’nca ifadesinin alındığı öğrenildi.
Zeynel Abarakov, Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Savcılıkta ifadesine başvurulan Zeynel A., adli kontrolle serbest bırakıldı.