Guardiola: ManU ve Real Madrid’dense golfü tercih ederdim

Manchester City teknik direktörü Pep Guardiola, Manchester United veya Real Madrid’de görev almaktansa emekliye ayrılıp golf oynamayı tercih edeceğini söyledi.

Manchester United ile oynayacakları kupa maçı öncesi açıklamalar yapan tecrübeli teknik adam, “City’yi çalıştırdıktan sonra United’ın başına geçmem. Tıpkı Real Madrid’in başına asla geçmeyeceğim gibi. Kesinlikle olmaz” dedi.

Guardiola “Eğer bu iki takım dışında bana başka teklif gelmezse Maldivler’e giderim! Belki de gitmem, orada hiç golf sahası yok!” ifadelerini kullandı.

United’ın eski golcüsü Robin van Persie’nin Ole Gunnar Solskjaer’i “Mağlubiyet sonrası gülümsüyor” şeklinde eleştirmesi üzerine Guardiola, şöyle konuştu:

“Ole neyse o. Eğer gülmek istiyorsa, ki bu harika; takımı o şekilde yönetmek istiyorsa, bunu neden değiştirmek istesin ki? Herkes neyse odur. Birileri duygularını daha çok dışa vurur, bazıları daha sakindir, bazıları kenarda bağırıp çağırır, bazıları da oturur. Daha iyi olan kimdir peki? Maçı kazanandır. Maçı kazanan en iyi teknik direktördür. Ole o şekilde reaksiyon gösteriyor, o öyle biri, hepsi bu. Tartışmaya kapalı. Maçı kazanamadığı zaman üzüldüğünden ve kazandığında sevindiğinden eminim. Gülümsemek istemesinde bir problem mi var? Ya da bağırmak istediği zaman sorun mu oluyor?”