Gine’de darbeciler Liverpool’un yıldızı Naby Keita’yı esir aldı! Futbolcuyu kurtarmak için görüşmeler yapılıyor

Gine’de yaşanan askeri darbe sonrası Liverpool’un yıldız futbolcusu Naby Keita ülkede mahsur kaldı. 2022 Dünya Kupası Afrika Elemeleri’nde oynanacak Gine-Fas maçı stat çevresinde duyulan silah seslerinin ardından iptal edilirken, Keita’nın darbeciler tarafından esir alındığı bilgisi alındı. İngiliz devi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Milli takım yetkilileri aracılığıyla kendisiyle temas halindeyiz. Keita’yı Liverpool’a getirebilmek için görüşmelerimiz sürüyor” sözlerini söyledi.

Gine’de yaşanan askeri darbe İngiliz futbolunu da vurdu. Liverpool’un Gineli yıldızı Naby Keita, darbeciler tarafından esir alınırken ülkede mahsur kaldı.

“GÜVENDE OLDUĞUNU BİLİYORUZ”

NTV Spor’un haberine göre; Naby Keita’nın darbe sırasında esir tutulduğu iddia edilmişti. Liverpool kulübü bir açıklama paylaştı ve Keita ile iletişim halinde olduklarını söyledi. Açıklamada “Milli takım yetkilileri aracılığıyla kendisiyle temas halindeyiz. Güvende olduğunu biliyoruz. Keita’yı Liverpool’a getirebilmek için görüşmelerimiz sürüyor” ifadeleri kullanıl

“ÇOK GERGİN BİR GÜNDÜ AMA GÜVENDEYİZ

“Darbe, Gine’nin Fas’ı ağırlayacağı maçtan önce gerçekleşti. Stat çevresinde silah seslerinin yükselmesi üzerine karşılaşma oynanamadı. Paris Saint-Germain’in Faslı futbolcusu Achraf Hakimi de sosyal medya hesabından “Çok gergin bir gündü ama güvendeyiz” mesajını paylaştı.