Gerçüş paylaşımlarına 27 gözaltı

Batman’ın Gerçüş ilçesinde bir çocuğa aralarında kamu görevlilerinin de olduğu kişilerin cinsel istismarda bulunduğu öne sürülürken, Emniyet Genel Müdürlüğü söz konusu gelişmeye ilişkin sosyal medyada paylaşımlarda bulunan 27 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Batman’ın Gercüş ilçesine bağlı bir köyde 15 yaşındaki çocuğa aralarında uzman çavuş, polis ve korucuların da bulunduğu kişilerin cinsel istismarda bulunduğu belirtilirken, savcılık soruşturma başlattı. Karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede çocuğun hamile olduğu anlaşılırken, gözaltına alınan iki kişiden biri tutuklandı. Soruşturmada, aralarında; uzman çavuş, polis, korucuların da bulunduğu 27 erkeğin isminin geçtiği ancak 11 erkeğin soruşturma dosyasına eklendiği öne sürüldü.

Savcılık, bir kişinin tutuklandığı olayla ilgili yayın yasağı kararı verildiğini belirterek, “Soruşturmada şu ana kadar kamu görevlisi olan herhangi bir şüpheli tespit edilmemiştir” açıklamasını yaptı.

POLİS: ALGI OPERASYONU!

Ağır aksak ilerleyen soruşturmada en hızlı davranan ise söz konusu olayı sosyal medyadan duyuran kişilere yönelik harekete geçen Emniyet Genel Müdürlüğü oldu. İnternet ortamında ‘7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütüldüğünü’ belirten Emniyet Genel Müdürlüğü, şu açıklamayı yaptı: 

“Yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında; 05/12/2020 tarihinde Batman İli Gercüş İlçesinde meydana gelen cinsel taciz olayını bölücü örgütün müzaheretiyle tamamen algı operasyonu üzerinden sosyal medyada dezenformasyon yapan 27 şahıs tespit edilerek adli süreç başlatılmıştır.”