Gelecek Partili Üstün’ün evine silahlı saldırı

Gelecek Partili Ayhan Sefer Üstün’ün Sakarya’da bulunan evi kurşunlandı. Saldırı sırasında ailesiyle birlikte Ankara’da olan Üstün’ün evinin camlarının kırıldığı kaydedildi.

Saldırıya ilişkin açıklama yapan Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, “Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcımız ve Sakarya eski milletvekilimiz Sn. Ayhan Sefer Üstün’ün, Adapazarı’ndaki evine saat 11:30 sularında ‘silahlı saldırı’ düzenlenmiştir. Kendini S.A. olarak tanıtan saldırgan, emniyet kayıtlarına göre geçmişte benzer olaylara karışmış çete suçlarından sabıkası olan ve intihara meyilli bir şahıstır” ifadelerini kullandı.

“ARTIK KİMSENİN CAN VE MAL GÜVENLİĞİNİN KALMADIĞINI GÖRÜYORUZ”

Saldırıyı yapan kişinin gözaltına alındığını kaydeden Özcan, “Saldırı Sn. Üstün’ün komşuları tarafından ihbar edilmiş bunun üzerine olay yerine gelen güvenlik birimlerimiz şahsı gözaltına almıştır. Saldırganın aynı zamanda kendisini ihbar ettiği de anlaşılmıştır. Olay anında Sn. Üstün ve ailesi şehir dışında olduğu için herhangi bir zarar görmemiştir. Söz konusu hadise ile ülkemizin geldiği noktayı, artık kimsenin can ve mal güvenliğinin kalmadığını büyük bir üzüntüyle tekrar görüyoruz” dedi.

Özcan, son olarak şöyle dedi: “Türkiye’de temiz siyaset ve güvenli gelecek ilkesiyle çıktığımız yolda, çetelerin ve yönlendirdikleri kriminal kişilerin korkutmaya ve sindirmeye yönelik bu saldırıları bizleri yıldıramayacak. Sn. Üstün’e tekrar geçmiş olsun diyor, bu alçak saldırıyı şiddetle kınıyoruz.”