Galatasaray Başkanı Cengiz: Elabdellaoui’nin durumu iyiye gidiyor

Galatasaray Kulübü Başkanı Yeni Mustafa Cengiz yıl kutlamasında elindeki havai fişeğin patlaması nedeniyle yaralanan Galatasaraylı futbolcu Omar Elabdellaoui’yi ziyaret etti. Hastane çıkışı açıklama yapan Cengiz “İyiye doğru gidiş var, hiçbir zaman umut kesilmemeli” dedi.

Yeni yıl kutlaması sırasında elindeki havai fişeğin patlaması sonucu yaralanan Galatasaray’ın Norveçli futbolcusu Omar Elabdellaoui’nin tedavisi sürüyor. Kulüp yönetimi de genç oyuncuyu yalnız bırakmıyor. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, hastanede Elabdellaoui’yi ziyaretinin ardından gazetecilere açıklama yaptı.

‘MORALİ İYİ’

Elinden ve yüzünden yaralanan Norveçli futbolcunun sağlık durumunun iyiye gittiğini ifade eden Cengiz, “Üzücü bir olay. Yeni yıla girdik ama bu olay umalım da berbat geçen 2020’de kalsın” dedi. Genç oyuncunun moralinin de iyi olduğunu vurgulayan Mustafa Cengiz şöyle devam etti: “Darbe almış. Çocukları yanında olduğu için biraz da onları koruma amaçlı olmuş. Bu maddeler peynir ekmek gibi satılıyor. Devletimiz bunlara önlem almalı. Bize destek olan kulüplerimize teşekkür ediyorum. Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya teşekkür ediyorum. Ben çok fazla bir şey söylemek istemiyorum. Futbolcumuza verilen destek için herkese teşekkür ediyorum. Göz insanın en hassas organlarından birisi. Hastaneye de teşekkür ediyoruz. İyiye gidiş var. Umut hiçbir zaman kesilmemeli. En kötü anda bile umut etmeliyiz. 1-2 hafta beklememiz gerekiyor sanırım.”