google-site-verification=1usixE-B3HJMBMACisUtbMj-Px8yiP9c7Ib7tmrlYV0

Fransız parlamenterden Çavuşoğlu yorumu: ‘Onurdan uzak ifadeler’

Fransız parlamenter Sonia Krimi ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu arasında ortaya çıkan Ermeni soykırımı gerginliği sebebiyle salonu terkeden Joelle Garriaud-Maylam “Onurdan uzak ve diplomatik olmayan ifadelerle Fransa’ya hakaret etmesi çok kötü” dedi

Fransız  parlamenter Joelle Garriaud-Maylam sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada,“TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun NATO parlamenter semineri açılışında onurdan uzak ve diplomatik olmayan ifadelerle Fransa’ya hakaret etmesi çok kötü” dedi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Çavuşoğlu ve  Maylam arasında yaşanan gerginliğin ardından yaptığı açıklamada  “Bunların daha çok siyasi değil, belki psikolojik arka planları araştırılmalıdır. Birçok Fransız parlamenter varken aslen Fransız olmayan bir Fransız parlamenterin bu itirazını farklı bir psikolojik halle izah edilmesi gerektiğini düşünüyorum” demişti.

Sosyal medyaya taşınan söz konusu polemikle ilgili Fransız parlamenter Philippe Folliot ise, “TBMM Başkanı Şentop’un meslektaşım Krimi’nin kökenine dair saldırgan açıklamaları ile sarsıldım” yorumunu yaptı.

İlgili Haberler