Filistinliler: İsrail Savunma Bakanı Liberman’ın istifasını lokum dağıtarak kutladı

Filistinliler,  İsrail ile Filistinli gruplar arasında ateşkesin sağlanmasının ardından İsrail Savaş Bakanı Avigdor Liberman’ın istifasını sevinçle karşıladı.

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye’nin evinin önünde düzenlenen gösteriye çok sayıda Gazzeli katıldı. Filistin bayrakları taşıyan göstericiler, “Liberman gitti, Heniyye kaldı”, “Netanyahu düştü, direniş ayakta” yazan dövizler taşıdı.

Bazı göstericiler Liberman’ın posterini yakarken, bazıları da sevinçlerini tatlı dağıtarak gösterdi.

Göstericilere hitap eden Hamas’ın Kitle Eylem Birimi’nden Hammam Osman, “Liberman, Heniyye’yi suikastla tehdit etti, ancak giden Liberman, kalan Heniyye oldu.” dedi.

Liberman gibi İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve ABD Başkanı Donald Trump’ın da istifa etmesini temenni eden Osman, “Gazze direniş gruplarının cesareti ve askeri yetenekleri sayesinde son gerginlikten İsrail’e karşı zaferle çıktı.” ifadelerini kullandı.

İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman, partisi İsrail Evimiz (Yisrael Beiteinu) kurmaylarıyla yaptığı toplantının ardından düzenlediği basın toplantısında istifa ettiğini duyurmuştu.

İlgili Haberler