Ezgi Mola ödül töreninde Jina Emini’yi andı: TBMM’deki partilere çağrıda bulundu

Ünlü oyuncu Ezgi Mola, Altın Kelebek’in ‘En İyi Komedi Dizisi Kadın Oyuncu’ ödülünü aldığı esnada Jina Emini protestoları ardından İran’da ‘ahlak polisi’nin kaldırılmasına atıfta bulunarak, “Bu güzel haberlerin ülkemizde de yaşanmasını istiyorum” diyerek Meclis’teki partilerin eşit yaşam hakkın ile ilgili yasa çıkarılması çağrısı yaptı.

Altın Kelebek Ödülleri’nde, ‘En İyi Komedi Dizisi Kadın Oyuncu’ ödülünü alan Ezgi Mola, sahnede yaptığı konuşmada İran’daki gelişmelere atıfta bulunarak Meclis’teki partilere “tüm canlılar için eşit yaşam hakkı” ile ilgili bir yasa çıkarılması çağrısı yaptı.

Ezgi Mola, salondan da büyük alkış alan konuşması şöyle:

“Bugün güzel bir haber geldi İran’dan. ‘Ahlak polisi’ kavramının kaldırıldığı, artık olmayacağı söylendi. Ben de onların yanında olduğumuzu, buradan söylemek istiyorum. Ve aynı zamanda ülkemizde Her gün yaşanan kadın cinayetlerinin de son bulabilmesi için yasalarımızda yapılacak olan güzellikleri sabırsızlıkla görmek, duymak ve biz de bunu kutlayalım istiyorum. Bu güzel haberlerin bizim ülkemizde de yaşanmasını istiyorum. TBMM’deki, ne düşündüğünü gerçekten önemsemiyorum, herhangi bir partideki tüm milletvekillerinin aynı dilden, aynı yerde kalben durup kadınlarımız için de çocuklarımız için de tüm canlılar için aslında eşit yaşam hakkının olduğumuzla ilgili bir yasa çıkarılmasını istiyorum.”