Eski Milletvekili Emin Şirin Taksim’deki patlama olmadan, ‘PKK’nin elindeki MİT görevlilerinin Türkiye’ye iadesi konuşuluyordu’

Bir televizyon programına katılan Eski Milletvekili Emin Şirin, “Kulislerde, bu hadise hemen olmadan evvel PKK’nin elinde bulunan altı ile yedi MİT görevlisinin Türkiye’ye iadesi konusundaki görüşmeleri son safhaya geldiği de konuşuluyor” dedi.

22. Dönem Milletvekili, Siyasetçi Emin Şirin, TV5’te yayınlanan “Serbest Görüş” adlı programa konuk oldu.

İstiklal Caddesi’nde meydana gelen ve 6 kişinin ölümüyle sonuçlanan patlama ile ilgili konuşan Şirin, bu olay yaşanmadan önce “MİT görevlilerinin Türkiye’ye iadesi konusunun son noktaya gelindiğinin konuşulduğunu” belirtti.

Kulis bilgisi olduğunu belirten Şirin, şunları söyledi:

“Bu işler görüşülürken, bugüne kadar Toygur Atilla’nın yazdığı önemlidir, yani Demirtaş hakikaten Öcalan’la görüştü mü geçen hafta? Bu hadise olmadan evvel, bir konu daha var şimdi kimin kalıp kalmayacağı belli değil.

Kulislerde, iyi bilgi alan kulislerde bu hadise hemen olmadan evvel, PKK’nin elinde bulunan altı ile yedi MİT görevlisinin Türkiye’ye iadesi konusundaki görüşmeleri son safhaya geldiği de konuşuluyor.

Bununla da bağlantılı mı diye bugüne kadar konuşulmadı, bir kulis bilgisini de biz paylaşmış olalım, onu da herhalde tetkik etmek isterler.

Yarın da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde İçişleri Bakanlığı bütçesi görüşülecek canlı yayınlanmadığına memnun mu olalım? Üzülelim mi bilmiyorum.”