Erzurum’da CHP’den Toplu İstifa

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Erzurum İl Yönetim Kurulu’nun 10 üyesi istifa etti.

Türkiye’nin ana muhalefet partisi CHP’nin Erzurum il başkan yardımcıları, sekreteri ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan 10 kişi istifa etti.

İstifa edenler arasında il başkanı da var

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Erzurum İl Başkan Yardımcısı Hilal Nur Çokoy, yaptığı yazılı açıklamada, kendisinin yanısıra il başkan yardımcısı, il sekreteri ve il yönetim kurulu üyesi olan Süleyman Özbek, Harun Reşit Aytaş, Gülten Güneş, Göndel Bulut, Cem Erdeveciler, Ali Koç, Hakan Polat, Baha Yalçın ve Cemal Koçak’ın görevlerinden istifa ettiğini aktardı.

Sebeplerden biri miting iptali

Çokoy, CHP Erzurum İl Başkanı Bülent Oğuz’un, il yönetim kurulunun görüş ve düşüncelerini almadan 11 Haziran’daki Muharrem İnce’nin Erzurum mitingini iptal ettiğini, il sekreterini, parti tüzüğünün ilgili madde ve fıkrasını işleme geçirmeden ve gerekli imza çoğunluğunu elde etmeden değiştirdiğini savundu.

Çokoy, seçimlerde Erzurum’da tekbaşlılık yerine çokbaşlılık olması dolayısıyla başarısızlığa uğradıklarını vurguladı.

Hilal Nur Çokoy, gerekli, düzenli ve nitelikli kişilerle çalışılması halinde cumhurbaşkanı adaylarının etkisiyle Erzurum’un, vekil çıkaracakken bu fırsatı kaçırdığını belirterek, parti il ve ilçe teşkilatlarını yeniden yapılandırmak adına il yönetim kurulu üyeleri olarak yönetimden topluca istifa edip olağanüstü il kongresi talep ettiklerini kaydetti.

İnce’nin teşekkür ziyareti

Öte yandan CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, illere yapacağı teşekkür ziyaretlerine 4 Temmuz’da Erzurum’dan başlayacak. Teşekkür ziyaretleri kapsamında İnce’nin ilk olarak 4 Temmuz Çarşamba günü Erzurum’a gideceği bildirildi.