Erdoğan’ın ziyaret ettiği Fatih Erbakan: Bakanlık, Cumhurbaşkanı Yardımcılığı gibi bir talebimiz olmadı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi sonrası açıklama yaptı.

Erbakan, “Biraz evvel sayın Cumhurbaşkanımız genel merkezimize ziyarette bulundular. Teşekkürlerimizi iletiyoruz. Seçim sürecindeki çalışmaları ile ilgili fikir alışverişinde bulunduk“ dedi.

Tüm seçim bölgelerinde kendi adayları ve kendi logosu ile gireceklerini söyleyen Erbakan, “Bakanlık, Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı gibi bir talebimiz olmadı” dedi.

“Geçtiğimiz hafta Yeniden Refah Partisi olarak Cumhur İttifakı‘na katıldığımızı beyan etmiştik. 14 Mayıs’ta seçimlere bütün bölgelerde kendi logomuzla kendi adaylarımızla gireceğiz ancak Cumhur İttifakı çatısı altında Yeniden Refah Partimiz yer alacak. İnanıyoruz ki ülkemizin, milletimizin hayrına olan ilkelerimiz ortak hedeflerimiz haline dönüşecektir” diyen Erbakan şöyle devam etti:

“Biz Milli Görüş hareketi olarak hayra vesile olan şerre engel olan bir siyasi anlayışı ortaya koymuş bir hareketiz. Bundan böyle de aynısı olacaktır. Bu hassasiyete sahip bir parti olarak geldiğimiz noktada, altılı bir kaosa ülkemizi teslim etmemek adına milli ve kararlı bir adım attık. Bununla birlikte ilkelerimizden de taviz vermeyeceğiz. Bu prensiplerin uygulanmasının takipçisi olacağız. Milli, yapıcı muhalefetimizi daha da güçlü şekilde, meclis çatısı altında devam ettireceğiz.”