Erdoğan’ın, Selahattin Demirtaş hakkındaki yorumu: Selo’yu çıkaramayacaksınız

Erdoğan, Eskişehir’deki toplu açılış töreninde siyaset gündemi hakkında açıklamalar yaptı. Hapiste bulunan Selahattin Demirtaş hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi Demirtaş’ı çıkarmanın hesabını yapıyorlar. Yargı ne derse o çıkaramayacaksınız. Eşi, çocuklarımla evde masumca oturuyoruz diyor.

Senin çocukların masumane de, öldürülmüş olan günahsız vatandaşlarımızın çocukları ne?” sözlerine yer verdi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Eskişehir’deydi. AK Parti İl Danışma Kurulu toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı daha sonra Eskişehir Millet Bahçesi Toplu Açılış Programı’na katıldı. Burada bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı, hapiste bulunan HDP’nin eski eş genel başkanı Demirtaş hakkında da dikkat çeken ifadeler kullandı.

“DEMİRTAŞ’I ÇIKARAMAYACAKSINIZ”

Muhalefetin Demirtaş’ı hapisten çıkarma hesabı yaptığını belirten Cumhurbaşkanı, “Şimdi Demirtaş’ı çıkarmanın hesabını yapıyorlar. Yargı ne derse o çıkaramayacaksınız. Eşi, masum çocuklarımla evde oturuyorum diyor. Senin çocukların masumane de, öldürülmüş olan günahsız vatandaşlarımızın çocukları ne?” dedi.

“BU NE TERBİYESİZLİKTİR”

Osman Kavala’yla ilgili gelişmelere de değinen Cumhurbaşkanı, şunları söyledi:”Öbür tarafta yatıyorlar kalkıyorlar, Kavala Kavala. Kavala dediğin Soros’un Türkiye şubesi. 10 tane büyükelçi onun için Bakanlığa geliyor. Bu ne terbiyesizliktir. “