Erdoğan’ın davetini doğrulayan Bülent Arınç: Gideceğim

Erdoğan’ın AK Parti’li eski siyasetçilerle bir araya geleceği iddiasını eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç doğrulayarak “Genel sekreterimiz aradı pazartesi günü 18.30’da davet etti. Kısmet olursa gideceğim” dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’li bazı eski vekillerle pazartesi günü bir araya gelecek.

Eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç,  Oda TV’den Hazar Şahsuvar’a  verdiği bilgide kendisine davet geldiğini kaydederek “Evet davet geldi… Genel sekreterimiz aradı pazartesi günü 18.30’da davet etti. Kısmet olursa gideceğim” dedi.

Arınç  ayrıca Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifa etmesine ilişkin “O çok oldu ondan sonra da görüştük. O işler ayrı, böyle bir davet olunca gitmemek olmaz” ifadelerini kullandı.

AK Parti’ye ilişkin eleştirileri olup olmadığına dair soruyu ise Arınç, “Olursa olur olmazsa olmaz. Bunlar bizim kendi iç dünyamızdaki işler. Biz değişmeyeceğimize göre… Yeri zamanı geldiğinde her şeyi konuşuruz ama usulüne göre. Önemli olan pazartesi davet var inşallah gideceğiz” şeklinde yanıtladı.

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi’nin kulis bilgisine göre Erdoğan, “Kendi arkadaşlarımıza sahip çıkmamız lazım, vefa toplantılarına başlayacağım” dedi ve harekete geçti.

İddiayı doğrulayan  AK Parti Eski Milletvekili Turhan Çömez sosyal medya hesabından “Tüm eski AKP’li vekiller tek tek aranıyor, 21 Mart’ta Külliye’de verilecek yemeğe davet ediliyor. PCR testi yaptırmayanlar katılamayacak. Kendilerine, ‘Kutlu bir davanın mensuplarıyız, birlik içinde olmalıyız, sakın başka partilere gitmeyin’ denecek” ifadelerini kullanmıştı.