Erdoğan’dan Suriye’ye kara harekatı mesajı: Sınırlarımızdaki güvenlik kuşağını tamamlayacağız

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’ye kara harekatına ilişkin yaptığı son açıklamada “Sınırlarımızın ötesinde oluşturmakta olduğumuz güvenlik kuşağını batıdan doğuya doğru tamamlayacağız” dedi.

Erdoğan, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla düzenlenen programda konuştu.

Erdoğan, güvenlik koridoru açıklamasında “hem kendi vatandaşlarımızın hep oralarda yaşayan insanların geleceklerine güvenle bakabilmelerini sağlayacağız. Hiç endişeniz olmasın” dedi.

Erdoğan şöyle devam etti;

“Bu örgütün (SDG) parlamentomuzdaki uzantılarını görmezden gelemeyiz. Onların demokrasi adına söyleyebilecekleri söz kalmamıştır. Biz kimin kim olduğunu gayet iyi biliyoruz. Bunların neyin peşinde olduğunu gayet iyi biliyoruz. Bunların kürsüyü fırsat bilerek kullandığı sözlerin bizim için kıymeti yok. Kadın ve çocuk katillerinin yakasına yapışmazsak en temel insani vazifemizi yerine getirmiş olamayız. Parlamentoya girip teröristlerle dağlarda dolaşanlar bu milletin oylarının temsilcisi olamaz.

2023 seçimlerini bu anlamda çok çok önemli buluyorum. Ülkemizi kana bulayan kadın ve çocuk katillerinin arkasında duranlar işlenen insanlık suçuna ortaktır. Daha yeni, İstiklal Caddesi’ndeki terör eylemini neyle izah edecekeler. Anamuhalefet ve yavrusu konuştu mu? Konuşacak sözleri yok. Şehit edilen 3 yaşındaki yavrumuzun kanını yerde bırakmayalım derken aynı zamanda sandıkta da bırakmayalım”

Cumhurbaşkanı kadına yönelik şiddet konusunda da “tek bir kadının bile şiddete uğramasına, cinayete kurban gitmesine asla rıza gösteremeyeceklerini ve kadını dışlayan, kadına haksızlık yapan, kadına şiddet uygulayarak onurunu zedeleyen insanlık onurunun yarısından vazgeçtiğini” söyledi.