Erdoğan: Yeni yılın ilk aylarında yeni anayasayı millete sunmakta kararlıyız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Cumhur İttifakındaki ortağımızla birlikte kendi hazırlığımızı yavaş yavaş şekillendiriyoruz. Her ne şekilde olursa olsun, önümüzdeki yılın ilk aylarında kendi yeni anayasa hazırlığımızı milletimizin takdirine sunmakta kararlıyız” dedi.

Yeni Yargıtay binası ve adli yıl açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı “Eğer bir devlette adalet yoksa, onun hangi sistemle yönetildiğinin, kim tarafından idare edildiğinin, vatandaşlarının hangi inanca veya milliyete sahip olduğunun bir önemi kalmaz, orada sadece zulüm hüküm sürer.” dedi.

Yeni yargı paketi

“Önce darbecilerin, sonra vesayetçilerin ve nihayet FETÖ’nün milletimizin adalet duygusuna vurduğu darbelerin izlerini tamamen silene kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz” şeklinde konuşan Erdoğan, “Yeni bir yargı paketi için hemen kolları sıvadıklarını ve bu yeni paketin en kısa sürede TBMM gündemine getirileceğini” belirtti.

Erdoğan ayrıca “Yeni Anayasa konusundaki süreci de yakından takip ediyoruz. Cumhur İttifakındaki ortağımızla birlikte kendi hazırlığımızı yavaş yavaş şekillendiriyoruz. Her ne şekilde olursa olsun, önümüzdeki yılın ilk aylarında kendi hazırlığımızı milletimizin takdirine sunmakta kararlıyız.” diye konuştu.