Erdoğan ve Kazımi telefonda görüştü

Irak Başbakanı Kazımi ile Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde ikili ilişkileri geliştirilmesi, işbirliği konuları ile bölgenin güvenliği ve istikrarı gibi konuları ele aldıkları bildirildi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Irak Başbakanı Mustafa Kazımi bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Irak Başbakanlık Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre, iki liderin karşılıklı olarak Kurban Bayramı tebriğinde bulunduğu görüşmede Kazımi, Türkiye’nin istikrarı ve ilerlemesinin devam etmesi yönündeki samimi dileklerini dile getirdi.

Türkiye ve Irak arasındaki genel ikili ilişkilerin çeşitli alanlarda geliştirilmesi, iyi komşuluk ve işbirliği bağlarının güçlendirilmesi meselelerinin ele alındığı görüşmede ayrıca, iki komşu halkın çıkarlarını ve bölgenin güvenliğini ve istikrarını kapsayan ortak konulara değinildi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan da, Irak hükümeti ve halkı önümüzdeki dönemde karşılaştığı engel ve zorlukların üstesinden geleceğine inandığını ifade etti.

Türkiye İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, liderlerin karşılıklı olarak Kurban Bayramı tebriğinde bulunduğu görüşmelerde, ikili ilişkilerin geliştirilmesi ve bölgesel konularda iş birliğinin güçlendirilmesi kararlılığı vurgulandı.