Erdoğan: Tezkereye karşı çıkmak bölücü terör örgütünün siyasi uzantısının emrine girmek demektir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından açıklamalar yapıyor:Quote Message: Salgın, yeni dalgalar ve yeni varyantlar halinde insanlığı tehdit etmeyi sürdürüyor. Sağlık hizmetlerinde herhangi bir krize izin vermedik. Vaka, hastaneye yatış, yoğun bakım ve vefat sayıları kontrol edebileceğimiz seviyededir. Sağlık Bakanlığımız ile bu vesileyle 40 bin yeni sağlık personeli alınacağı müjdesini paylaşmak istiyorum.”

Salgın, yeni dalgalar ve yeni varyantlar halinde insanlığı tehdit etmeyi sürdürüyor. Sağlık hizmetlerinde herhangi bir krize izin vermedik. Vaka, hastaneye yatış, yoğun bakım ve vefat sayıları kontrol edebileceğimiz seviyededir. Sağlık Bakanlığımız ile bu vesileyle 40 bin yeni sağlık personeli alınacağı müjdesini paylaşmak istiyorum.”Quote Message: Okullar açık mı kalacak tartışması da artık sona ermelidir. Okullardaki yüz yüz eğitim kesinlikle devam edecektir.”

Okullar açık mı kalacak tartışması da artık sona ermelidir. Okullardaki yüz yüz eğitim kesinlikle devam edecektir.”Quote Message: Avrupa’da doğalgaz fiyatları 2020 yılı başındaki 115 dolar seviyesinden 1100 dolar hatta günlük piyasada 1500 dolar seviyesine kadar çıktı. Biz ise konutlarda vatandaşlarımızın tükettiği doğalgazı 150 dolardan veriyoruz.”

Avrupa’da doğalgaz fiyatları 2020 yılı başındaki 115 dolar seviyesinden 1100 dolar hatta günlük piyasada 1500 dolar seviyesine kadar çıktı. Biz ise konutlarda vatandaşlarımızın tükettiği doğalgazı 150 dolardan veriyoruz.”Quote Message: Bu ülkenin ikinci büyük partisi taşıyan siyasi teşekkülün milli güvenliğimize, çıkarlarımıza yönelik ciddi tehdit haline dönüşen tutarsızlıklarından endişe duyuyoruz. Geçtiğimiz hafta TSK’nın Suriye ve Irak’taki terör yuvalarına yönelik Cumhurbaşkanlığı tezkeresi konusunda yaşanan tartışmalar bu endişelerimizi artırmıştır. Türkiye’nin sınır ötesi operasyonları siyaset üstü bir konudur. Bu tezkereye karşı çıkmak, TSK’nın kahramanca mücadele etmesi sayesinde bitme noktasına gelen terör örgütlerine can simidi atmak demektir. Daha önemlisi bu tezkereye karşı çıkmak bölücü terör örgütünün siyasi uzantısının emrine girmek demektir. Çünkü Meclis’te tezkerelere en şiddetli şekilde karşı çıkan bu kesimdir. Türkiye’nin ikinci partisinin bu yapı tarafından yönetildiğini, yönlendirildiğini görmekten Türk siyaseti adına üzüntü duyuyoruz.”

Bu ülkenin ikinci büyük partisi taşıyan siyasi teşekkülün milli güvenliğimize, çıkarlarımıza yönelik ciddi tehdit haline dönüşen tutarsızlıklarından endişe duyuyoruz. Geçtiğimiz hafta TSK’nın Suriye ve Irak’taki terör yuvalarına yönelik Cumhurbaşkanlığı tezkeresi konusunda yaşanan tartışmalar bu endişelerimizi artırmıştır. Türkiye’nin sınır ötesi operasyonları siyaset üstü bir konudur. Bu tezkereye karşı çıkmak, TSK’nın kahramanca mücadele etmesi sayesinde bitme noktasına gelen terör örgütlerine can simidi atmak demektir. Daha önemlisi bu tezkereye karşı çıkmak bölücü terör örgütünün siyasi uzantısının emrine girmek demektir. Çünkü Meclis’te tezkerelere en şiddetli şekilde karşı çıkan bu kesimdir. Türkiye’nin ikinci partisinin bu yapı tarafından yönetildiğini, yönlendirildiğini görmekten Türk siyaseti adına üzüntü duyuyoruz.”Quote Message: Bir siyasi partinin en üst düzey yöneticisi tarafından Bingöl’de şehit yakınına yapılan edepsizliği aynı alçak zihniyetin farklı bir tezahürü olarak kabul ediyoruz. Neresinden tutsanız rezillik, neresinden tutsanız terbiyesizlik, saygısızlık, neresinden tutsanız alçaklık olan bir skandalla karşı karşıyayız. Kardeşinin gencecik bedeni PKK örgütü tarafından paramparça edilen bir şehidin yakını onun namusuna, bacısına en ağır hakaretleri küfürleri yaparak bastırmaya çalışmak insanlığa sığmaz. Şehitlik makamının değerini kavrayamamış olmasının ötesinde, milletvekili sıfatına da o kutlu çatının altında bir dakika durmaya hakkı yoktur. Partisinin grup başkanvekilliğinden ayrılması, bu iş için bir çıkış yolu değildir. Artık sözde milletvekili olan bu kişinin parlamento çatısı altında yeri olmaması lazım. Kaldı ki başında bayan bir genel başkanın olduğu bu partide bir şehidin bacısına küfredilmesi karşısında buna tahammül etmemesi ve kesinlikle bu zatı partisinden ihraç etmesi gerekir. Duruş bu olması gerekir. Ne yazık ki başkan yardımcılığından ihraç etmişler. Kimi kandırıyorsunuz. Geçmişi benzer çok edepsizliklerle dolu bu siyasetçi müsveddesi sadece bir kamu bankası olan Ziraat Bankası’na 36 milyon dolar borcu olan ve henüz borcu temizleyememiş olan bu kişi aynı zaman Kocaeli’de devlete ait arazileri işgal etmiş ve orada ciddi sıkıntılar yaşanmıştı.”

Bir siyasi partinin en üst düzey yöneticisi tarafından Bingöl’de şehit yakınına yapılan edepsizliği aynı alçak zihniyetin farklı bir tezahürü olarak kabul ediyoruz. Neresinden tutsanız rezillik, neresinden tutsanız terbiyesizlik, saygısızlık, neresinden tutsanız alçaklık olan bir skandalla karşı karşıyayız. Kardeşinin gencecik bedeni PKK örgütü tarafından paramparça edilen bir şehidin yakını onun namusuna, bacısına en ağır hakaretleri küfürleri yaparak bastırmaya çalışmak insanlığa sığmaz. Şehitlik makamının değerini kavrayamamış olmasının ötesinde, milletvekili sıfatına da o kutlu çatının altında bir dakika durmaya hakkı yoktur. Partisinin grup başkanvekilliğinden ayrılması, bu iş için bir çıkış yolu değildir. Artık sözde milletvekili olan bu kişinin parlamento çatısı altında yeri olmaması lazım. Kaldı ki başında bayan bir genel başkanın olduğu bu partide bir şehidin bacısına küfredilmesi karşısında buna tahammül etmemesi ve kesinlikle bu zatı partisinden ihraç etmesi gerekir. Duruş bu olması gerekir. Ne yazık ki başkan yardımcılığından ihraç etmişler. Kimi kandırıyorsunuz. Geçmişi benzer çok edepsizliklerle dolu bu siyasetçi müsveddesi sadece bir kamu bankası olan Ziraat Bankası’na 36 milyon dolar borcu olan ve henüz borcu temizleyememiş olan bu kişi aynı zaman Kocaeli’de devlete ait arazileri işgal etmiş ve orada ciddi sıkıntılar yaşanmıştı.”