Erdoğan, seçim tarihinin ‘mevsim şartlarına göre’ öne çekilebileceğini açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, 2023 seçim tarihinin öne çekilebileceğini söyledi.

Erdoğan, ”2023 yılı İnşallah hayırlara vesile olacaktır. Kuruluşumuzun 21,5 yılını ve iktidarımızın 20 yılını geride bıraktığımız şu günlerde yeni bir imtihanın daha eşiğindeyiz.

“Mevsim şartlarını dikkate alarak belki birazcık öne çekerek tarihini güncelleyeceğimiz 2023 seçiminin önemini en iyi siz biliyorsunuz” dedi.

AKP, halihazırda normal zamanı 18 Haziran 2023 olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimini öne çekmek için harekete geçmişt.

Bu sabah Rusya Devlet Başkanı Putin ile yaptığı telefon görüşmesi ve Suriye gündemini değerlendiren Erdoğan, şunları söyledi:

“Bu sabah Sayın Putin ile görüşmem oldu. Türkiye-Rusya-Suriye olarak bir süreç başlattık. Ardından Dışişleri Bakanlarımızı bir araya getireceğiz. Daha sonra da gelişmelere göre liderler olarak bir araya geleceğiz. Derdimiz sükuneti sağlamak, barışı egemen kılmak.

“Bugün Sayın Zelenskiy ile görüşmem olacak, Putin’le yaptığımız görüşme ve Rusya-Ukrayna ilişkilerini daha yumuşak zemine nasıl oturtabiliriz bunları görüşeceğiz.”