Erdoğan: Marjinalleri, sapkınları, ezan-bayrak karşıtlarını da ittifaka dahil ettiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen Yavaş’ı eleştirdi: “Seçim öncesi CHP kapısından ayrılmayan, sonra istifa edip alengirli işlere bulaşan zatı ‘işte adayımız’ diye yine Ankara’ya dayattılar.” Erdoğan, “Marjinalleri, sapkınları, ezan-bayrak karşıtlarını ittifaka dahil ettiler” dedi.

Ankara Yenimahalle’de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki ‘sahte senet’ iddiaları üzerinden Mansur Yavaş’ın aday gösterilmesini eleştirdi.

“Tencere yuvarlanır, kapağını bulurmuş. Bay Kemal de büyükşehirde tam kendisi gibi birini buldu. 9 yılda 9 seçim kaybeden CHP Genel Başkanı, Ankara Büyükşehire kendisi gibi sürekli kaybeden birini aday yaptı” diyen Erdoğan, şöyle devam etti:”Daha önce iki kez ret yemiş, geçmişte belediye başkanlığı yaptığı yerde bile yüzde 10’u zor bulan birini aday yaptılar. Seçim öncesi CHP kapısından ayrılmayan, sonra istifa edip alengirli işlere bulaşan zatı ‘işte adayımız’ diye yine Ankara’ya dayattılar. Sadece bununla da kalmadılar, bölücü örgütün siyasi uzantılarını da kollarının altına aldılar. Marjinalleri, sapkınları, ezan-bayrak karşıtlarını da ittifaka dahil ettiler.”

İlgili Haberler