Erdoğan: ‘Kılıçdaroğlu, emperyalistlerin truva atı’

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afyonkarahisar’da düzenlenen mitingde Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı ve “Bay Bay Kemal Londra’dan ne kadar para aldın da geldin? Emperyalistlerin Truva Atı. Bay Bay Kemal, çıkmış her zamanki iğrenç üslubuyla bize antiemperyalizm dersi vermeye çalışıyor” dedi.

“Şimdi birileri çıkmış bize tıpkı seccade edebiyatı yaptığı gibi bir de emperyalizm edebiyatı yapıyor” diyen Erdoğan “Bu edebiyatı yapan kim. Terör örgütleriyle kol kola yürüyen kişi. Bay bay Kemal, acaba Londra’dan ne kadar para aldın da geldin? Emperyalistlerin Truva Atı. Bay Bay Kemal, çıkmış her zamanki iğrenç üslubuyla bize antiemperyalizm dersi vermeye çalışıyor” sözleiyle devam etti.

Erdoğan, “15 Temmuz gecesi bay bay Kemal tankların arasından kaçıp belediye başkanının evine giderken halkla beraber olduklarını” belirtirken, ‘Faiz lobilerine geçit vermeyerek emperyalistlerin musluklarını biz kestik. Savunma Sanaayinde yerlilik oranını yüzde 80’e çıkardık. TCG Anadolu, İstanbul Sirkeci’de halkın ziyaretine açıldı. Ama bu CHP logosu masanın etrafındaki 7’liler TCG Anadolu’yu gördükçe kuduruyorlar. Biz yaptık. Çünkü onlar yapamazdı.” şeklinde konuştu.

‘Yanımızda Bebecan vardı, şimdi atıp tutuyor’

DEVA Partisi lideri Ali Babacan’ı da hedef alan Erdoğan şöyle devam etti:

“Bu kardeşiniz, Başbakan olduğunda, Davos’ta IMF Başkanı ile görüşme yapıyoruz. Şu anda masada olan birisi daha vardı. O zaman ekonomi ile ilgileniyordu. IMF Başkanı’na dedim ki adamlarınızı gönderiyorsunuz, bu adamlarınız geliyor. Bizden taksitleri alıyor. Taksitleri alırsınız ama Türkiye’yi yönetemezsiniz, ben yönetirim ben. Yanımızda olan kimdi, bebecan… Şimdi atıyor tutuyor. Vah zavallı.”