Erdoğan İstanbul mitinginde konuştu: “Vatanı böldürtmeyeceğiz”

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Biz vatanımızı böldürtmeyeceğiz. Bu terör örgütleriyle beraber gezen, dolaşan Kılıçdaroğlu’na biz vatanı böldürtmeyeceğiz” dedi.

Erdoğan, İstanbul Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nde düzenlenen “AK Parti Büyük İstanbul Mitingi”nde halka seslendi.

Erdoğan miting alanına helikopterle gitti, ondan önce milletvekili olan bakanlar alanda toplananlara hitap etti.

Alanda katılımcılara Türk bayrağı, AK Parti bayrağı ve şapka dağıtıldı. Platformda AK Parti’nin seçim sloganları ile TOGG, İHA gemisi, tren ve uçak görselleri yer aldı.

10 bin otobüs hareket etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, miting öncesi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile kısa bir süre sohbet etti.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın açıklamasına göre mitinge erişim için, İstanbul’un 39 ilçesinde belirlenen noktalardan 10 bin otobüs hareket etti.

Ayrıca, Marmaray ve Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metro Hattı da bu amaçla kullanıldı.

Bakanların konuşmalarının ardından Erdoğan sözü aldı.

“İstanbul Türkiye’dir”

Mitinge 1 milyon 700 bin kişinin katıldığını ifade eden Erdoğan özetle şöyle konuştu:

“Ülkemizin diğer 80 vilayetinin tüm ilçeleri ve köyleriyle tamamından gelip burada hayat kuran kardeşlerimiz var. Bunun için İstanbul Türkiye’dir. İstanbul aynı zamanda gönül sınırları Türkiye’yi aşan bir büyük insan zenginliğinin adıdır. İstanbul Balkanlardan Kafkaslara, Kırım’dan Kerkük’e, Batı Trakya’dan Türkistan’a dört bir taraftan öz be öz kardeşlerimizin şehridir. Bütün dünya önümüze serilse, yerle gök arasında nerede yaşamak istersiniz diye sorulsa vereceğimiz cevap her zaman sadece İstanbul’dur. Aldığımız her nefesinde tarifsiz bir huzur ve mutluluk bulduğumuz tek yer İstanbul’dur. Burası ortasından deniz geçen şehirdir.

“Kılıçdaroğlu’na vatanı böldürtmeyeceğiz”

Atatürk Havalimanı bizim için sadece eskiden gelip geçtiğimiz, seyahatlerimizi gerçekleştirdiğimiz bir yer değildir. Bu alan havacılık alanındaki teknolojik hamlesinin başladığı, sonra tek parti CHP’si tarafından bitirildiği yerdir. Bunların bu ülkede dikili taşı yok, dikili ağacı yok. Onun için benim milletim 14 Mayıs’ta bunlara gereken cevabı sandıklarda verecektir. Türkiye sana sen bize emanetsin diyorlar. Biz vatanımızı böldürtmeyeceğiz. Bu terör örgütleriyle beraber gezen, dolaşan Kılıçdaroğlu’na biz vatanı böldürtmeyeceğiz.

“Bay Bay Kemal istersen fıçılarla iç”

Bunlar Atik Valide Camii’ne bira şişeleriyle girdiler mi? Tüneller açmaya kalktılar. Ama bedelini ağır ödediler. Bay Bay Kemal istersen fıçılarla iç. Benim milletim ayyaşa sarhoşa kalkıp da meydanı bırakmaz.

Davos’a gittiğimizde IMF Başkanına “Siz alacağınızı bizden tahsil ediyor musunuz, ediyorsunuz. O zaman Türkiye’nin siyasetine karışmak size düşmez, Türkiye’yi ben yönetiyorum” dedim. Merkez Bankası döviz rezervi 22.5 milyar dolardı şimdi 115 milyar dolar. Dünyada herkes faizi yükseltirken biz düşürüyoruz. İstiyoruz ki yatırımcı gelsin yatırımını yapsın, bankalar gereken krediyi versin, ihracat yolu ile de Türkiye’nin rakamları patlasın. Açılan her yeni tesis istihdam olarak, ihracat olarak bizim kazanç hanemize yazılıyor. Eskiden 66 lira olan en düşük emekli maaşını 7 bin 500 liraya yükselttik. İnşallah 7 bin 500 liranın üzerindeki emekli maaşlarını düzeltmek için bir çalışma yapacağız. Asgari ücreti gözden geçireceğiz. Memurlarımızın maaşına Temmuz’da sadece enflasyon farkı eklemekle kalmayıp refah payı artışı da yapacağız. Kamu işçileri için zammı da salı günü açıklayacağız.

“Milli görüşçü olarak pazarlayanlarla LGBT’ciler aynı safta buluştu”

Masanın üstünde kimler var altında kimler var hepsi birbirine karışmış. Ne diyorlar, ‘Tayyip Erdoğan gitmeli.’ Türkiye’de yönetim gitmeli manşetleri atanlar kendini milli görüşçü olarak pazarlayanlarla LGBT’cileri aynı safta buluşturanlardır. Bu LGBT’cileri sandığa gömmeye var mıyız? Bunlar kapalı kapılar ardında görüşüyor. Tabanlarının hassasiyetini umursamıyorlar. Türkiye’nin yönetimine talip olsun diye kurulan masanın nereye vardığına eminim.

Kuracağımız aile bankası ile ev hanımlarımızın emekliliğini sağlayacağız. Türkiye Yüzyılı’nı kuracağız. 14 Mayıs’ta gençlerimiz tercihlerini doğrudan yana kullanmalı.”