Erdoğan ile görüşen İmamoğlu: “Oyunuzu istiyorum” dedim, bana sadece gülümsedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu bir araya geldi.

Görüşmeden sonra açıklamalarda bulunan İmamoğlu, Erdoğan’ın oyuna talip olduğunu söyledi.

Oyunuzu istiyorum’ dedim, bana sadece gülümsedi” diyen İmamoğlu, “İki titri var şu an, hem AK Parti Başkanı, hem Cumhurbaşkanı, zorluğunu biliyorum ama Cumhurbaşkanı olarak oyunuzu istiyorum dedim” diye konuştu.

İmamoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

– İstanbul ağırlıklı, güzel bir sohbet oldu. Bu güzel sohbet imkanını sağladığı için Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum.

– Dikey yapılaşma konusunda İstanbul’un bir dönüşüme muhtaç olduğu konusunda fikir birliğine vardık.

– Göreve ilk başladığı yıllardaki, ilgi alaka vatandaşla iletişim kurma noktasında başarı ve becerilerinden bahsettiler, ben de bunu teyit ettim. O dönemde İstanbul’da yaşıyorum, şahidim. Siyasi farklılıklar olabilir ama iyi davranışlar iz bırakır.

– Somut projeden ziyade, seçimin çok adil, saygılı seviyeli ortamda geçmesi konusunda niyetimizi ilettik, kendilerinin de bu yönde beyanları oldu. Proje için erken ama ihtiyaç duyulursa, anlatacağımız proje ve uygun ortam varsa anlatmaktan çekinmeyiz.

– Kendisi İstanbullu bir hemşehrimiz, açıkçası bu yöntemle kendisinin oyunu da istedim. Bana sadece gülümsedi, iki titri var şu an, hem AK Parti Başkanı, hem Cumhurbaşkanı, zorluğunu biliyorum ama Cumhurbaşkanı olarak oyunuzu istiyorum dedim.

– Meclis Başkanı, kalabalık bir heyetle İstanbul sokaklarında zorlanabilir, benim tavsiyem belediye başkanı adayı olarak gezmesi, ben öyle yapıyorum.

İlgili Haberler