Erdoğan: ‘Fırat’ın doğusuna gireceğiz’

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Afrin’e, Cerablus’a, El-Bab’a girdik. Şimdi de Fırat’ın doğusuna gireceğiz. Biz bunu Rusya ve ABD ile paylaştık.” dedi.

Bursa Şehir Hastanesi ve İstanbul-İzmir Otoyolu ortak açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada Türkiye gündeminin yanı sıra Suriye’deki operasyonlara da değindi. Erdoğan, “Fırat’ın doğusuna gireceğiz. Biz bunu Rusya ve ABD ile paylaştık.” diye konuştu.

Bu bölgelerden gelen taciz atışlarının devam ettiğini ve sessiz kalmanın mümkün olmadığı belirten Cumhurbaşkanı, “Biz bir yere kadar sabrederiz, o sabrın bir sonu var.” açıklamasında bulundu.

‘Faizler daha da düşecek’

Diğer yandan Merkez Bankası’nın faizleri indirdiğini hatırlatan Erdoğan, “(Faiz) daha da inecek. Müjdeyi veriyorum: Enflasyon da düşecek. Bunu da göreceksiniz.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı, turizm’de tüm dönemlerin en başarılı sezonunu yaşadığını, ihracatın da yıllık 170 milyar dolar sınırını geçtiğini söyleyerek, “Buradan tüm vatandaşlarıma bir çağrıda bulunuyorum. Sanayicisinden esnafa, ücretli çalışanından girişimcisine kadar herkes, artık ekonomimizle ilgili spekülasyonlara kulaklarını tıkayıp işine gücüne bakmalıdır. Yeni bir yatırım mı yapacaksınız? Yapın. Hemen başlayın.” şeklinde konuştu.