Erdoğan: Dağlık Karabağ’daki kalıcı barışın yolu Ermeni işgalcilerin geri çekilmesinden geçiyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), iki aylık tatilin ardından yasama çalışmalarına bugün yeniden başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel oturumla toplanan Meclis Genel Kurulu’na hitap ediyor.,Erdoğan konuşmasında Ermenistan ve Azerbaycan arasında Dağlık Karabağ bölgesinde yaşanan çatışmalara da değindi.

Putin’le ve Macron’la bu konuyu görüştük. Ama netice olmadı. Artık netice zamanı. Azeri kardeşlerimiz de kendi göbeklerini kesmenin adımını attılar. Ermenilerin Karadağ’ı işgali ve sivil katliamlarına kör, sağır, dilsiz kalanların sergilediği tavrı ikiyüzlülüktür

Azerbaycanlı kardeşlerimizin vatanlarını koruma mücadelesinde yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Ermeni işgalciler Azeri topraklarından çıkmadan çözüm olmaz.

Azerbaycanlı kardeşlerimize tüm imkanlarımızla destek vermeyi sürdüreceğiz. Dağlık Karabağ’daki kalıcı barışın yolu Ermeni işgalcilerin geri çekilmelerinden geçiyor. Haydut Ermenistan’a destek verenleri ikaz ediyorum. Ermenistan yönetiminin her şeyi bir kenara bırakıp Türkiye’ye iftira atma gayreti de kurtaramayacak.