Erdoğan: Bunların bırakın ülkeyi, ellerinin altındaki belediyeleri bile yönetme becerilerinin olmadığına bu süreçte şahit olduk

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Mersin İl Başkanlığı’nda genişletilmiş il danışma toplantısında konuştu.

“Bizim hizmet anlayışımızda partizanlık yoktur, ötekileştirmek yoktur. Bizim nazarımızda insanı meşrebine, mezhebine, inancına, diline göre ayırmak yoktur. Muhalefet sadece belli illere, belli kesimlere hapsolmuşken biz 84 milyona ulaşıyoruz. Muhalefetin gündeminde yıkım var, engellemek var, ötekileştirmek var” yorumunda bulunan Erdoğan, muhalefetin yönettiği belediyelerde “suların akmadığını” savundu:

Edepsiz söz ve eylemlerden, sahlenenen çirkinliklere kadar muhalefetin nasıl bir Türkiye hayali kurduğunu hepimiz gördük. Bunların bırakın ülkeyi, ellerinin altındaki belediyeleri bile yönetme becerilerinin olmadığına bu süreçte şahit olduk. Seçim meydanlarında millete verdikleri sözlerin hiçbirini hayata geçiremediler. Çöp toplamadan şehir içi ulaşımına hiçbir işi doğru düzgün yapamıyorlar. Artık illerde sular akmıyor, sular.”

Erdoğan, konuşmasının sonunda “Her eleştiriye anında cevap vereceğiz, her itirafa her karalamaya anında karşılık vereceğiz.” ifadelerini kullandı.