Erdoğan: Bizler Cumhur İttifakı olarak hepinizi önümüze katarız ve gideceğiniz yere kadar kovalarız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada muhalefet partilerinin “sokaklara dökülmelerine izin vermeyeceklerini” söyledi.

“Utanmadan sıkılmadan sokaklara döküleceklermiş” diye konuşan Erdoğan, “Ya siz 15 Temmuz’u görmediniz mi? Nereye dökülürseniz dökülün 15 Temmuz’da o sokağa dökülenlere bu millet nasıl dersini verdiyse, siz de dökülün siz de aynı dersi evellallah alırsınız” dedi.

Cumhur ittifakı olarak buna olanak tanımayacaklarını vurgulayan Erdoğan, “Bizler Cumhur İttifakı olarak hepinizi önümüze katarız ve gideceğiniz yere kadar kovalarız” diye konuştu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Milli Eğitim Bakanlığı’na gitmesine de tepki gösteren Cumhurbaşkanı, “Hukuk ve demokrasi içinde sorumlu siyaset yerine siyasi eşkıyalığa özen gösterdiler. Millet adına hesap sormakla mafyacılık oynamayı karıştırdılar” görüşünü öne sürdü.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

  • “Açıkladığımız tedbir paketiyle döviz kuru üzerindeki köpüğü almıştık. Enflasyon üzerindeki köpüğü de alarak ülkemizi hak etmediği görüntüden kurtaracağız.
  • “Hazineye ait tarım arazilerini kiralayan 55 bin çiftçimizin kira sözleşmelerinin yıllık artış bedelini yüzde 22’den yüzde 9’a indiriyoruz.

‘Bre gafil asıl çağ dışı olan sensin’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in okul öncesi dini eğitime yönelik yaptığı “orta çağ” benzetmesiyle ilgili olarak da şunları söyledi:Quote Message: Geçenlerde Bay Kemal’in yardımcısı çıkmış Diyanet İşleri Başkanlığımıza saldırarak güya Diyanet’in okul öncesi eğitim vermesini eleştiriyor. Hatta hakaretlerini ortaçağ zihniyeti hezeyanıyla doğrudan milletin inancına ve değerlerine kadar vardırıyor. Neymiş efendim dinini diyanetini öğrenen çocuklar üniversiteye gidince bilimin B’sini fiziğin F’sini bilmiyormuş. Neymiş Diyanet İşleri Başkanlığı’nın okul öncesinde evlatlarımıza eğitim vermesi bilimsel değil çağ dışıymış. Bre gafil asıl çağ dışı olan sensin. Senin bu faşist zihniyetindir. CHP genel Başkanı Başta orta çağ zihniyeti ifadesi olmak üzere bu hezeyanları açıklamalı, şayet izah edemiyorsa çıkıp milletten ve Diyanet camiamızdan özür dilemelidir

Geçenlerde Bay Kemal’in yardımcısı çıkmış Diyanet İşleri Başkanlığımıza saldırarak güya Diyanet’in okul öncesi eğitim vermesini eleştiriyor. Hatta hakaretlerini ortaçağ zihniyeti hezeyanıyla doğrudan milletin inancına ve değerlerine kadar vardırıyor. Neymiş efendim dinini diyanetini öğrenen çocuklar üniversiteye gidince bilimin B’sini fiziğin F’sini bilmiyormuş. Neymiş Diyanet İşleri Başkanlığı’nın okul öncesinde evlatlarımıza eğitim vermesi bilimsel değil çağ dışıymış. Bre gafil asıl çağ dışı olan sensin. Senin bu faşist zihniyetindir. CHP genel Başkanı Başta orta çağ zihniyeti ifadesi olmak üzere bu hezeyanları açıklamalı, şayet izah edemiyorsa çıkıp milletten ve Diyanet camiamızdan özür dilemelidir