Erdoğan: Biz Suriyeli kardeşlerimizi gönderecek yer aramayız, kapılarımızı bugün de açarız, yarın da açarız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep’te toplu açılış töreninde konuşuyor.Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

* Biz Suriyeli kardeşlerimizi gönderecek yer aramayız. Kapılarımızı bugün de açarız, yarın da açarız.

* 1 asır öncesi burada istiklal ve istikbal ateşini yakanların torunları bugün de meşaleyi taşıyorlar. İstiklalinin bedelini kanı ile, kalkınmanın bedelini alın teri ile ödeyen Gaziantep bunun değerini çok iyi bilir.

* Biz AK Partiyiz. Bay Kemal’in ifadeleriyle yürüyen bir parti değiliz

* Seçimlerden önce ‘suyu, elektriği bedava vereceğiz’ dediler. Neyi bedavaya verdiler, hiçbirini.

* Ya bu adam ne kadar zavallı. Elektriği kimin ürettiğini bilmiyor. Belediyeler elektriği enerji bakanlığından alır ücretini öder.

*Gaziantep’e olan şükran borcumuzu şehre yaptığımız hizmetlerle ödemeye çalışıyoruz.

* Yatırım bedeli 5 milyar 92 milyon lira olan yüzlerce eser ve hizmetin resmi açılışını, bugün burada hep birlikte gerçekleştireceğiz.

* Büyüyen ve gelişen Gaziantep’in hava ulaşımını sağlayacak yeni terminal binasının açılışını gerçekleştiriyoruz.

* Tüm belediyelerimize sahipsiz hayvanları sokaktan alarak hem vatandaşlarımızı hem bu canları koruyacak adımları atmaları çağrısında bulunuyorum. İşte Asiye yavrumuzun başına gelen hadise. Beyaz Türkler, sahip çıkın hayvanlarınıza.

* Birileri döviz yükseldikçe Türkiye ekonomisi batacak diye ellerini ovuşturuyorlardı. Kur spekülasyonu denilen bir olayla karşı karşıya kaldık. Bunu 1 saatte atıverdik. Kurun seviyesini şartlar ve imkanlar belirler.

* İnsanları paniğe sürükleyerek kurdaki dalgalanmayı büyütmek için ortada gezen siyasetçi kılıklı muhterisleri, gazeteci kılıklı tetikçileri ibretle seyrettik.

* Bir üst geçide İBB’nin de yurtları var diye pankart asmışlar. Zavallılar. Bizim KYK olarak açtığımız yurt sayısını ben unuttum. Bay Kemal ve avanesinin yurt, okul gibi bir dertleri yok.

* Allah göstermesin bu kifayetsizler ne ekonomi ne de güvenlik teslim edilir. Bunlar daha ellerindeki belediyeleri yönetemiyorlar. Ülke bunların eline kalsa güvenliği terör örgütlerine, ekonomiyi İMF’ye bırakırlar.

* Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirmeye hiç olmadığımız kadar yakınız.

* Seçim Haziran 2023’te yapılacak. Öne çekilmesi gibi bir şey söz konusu değil.