Erdoğan: Başörtüsü teklifi mecliste kabul edilmezse, millete gideceğiz

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başörtüsü Anayasa teklifi için , “Böyle bir meselede ipe un serilmesini ne kadınlarımız ne milletimiz affeder. Temennimiz bu teklifin 400’ün üzerinden bir oyla kabul edilmesidir. Beklentimiz gerçekleşmez ise bu durumda millete gideceğiz. Kilidi milletimizin iradesi açacak” dedi.

Şule Yüksel Şenler Vakfı Hizmet Binası Açılış Programı’nda konuşan Erdoğan, “Biz başörtülü kadınlarımızın kamuda çalışmalarının önünü açtık. Üniversite kapılarında gözyaşı döken kızlarımızın acılarını dindirdik. Hiçbir insanımızın saçından sakalından dolayı ötekileştirilmediği bir huzur iklimini ülkemizde tesis ettik. Şimdi atacağımız yeni bir adımla kadılarımızın hak ve hürriyet adımlarını daha da genişleteceğiz. Bir daha üniversitelerde ikna odası utancını kimse yaşatamayacak” diye konuştu.

“Anayasa değişikliği teklifi yasalaşınca reform sürecimizin adeta tacı olacaktır” diyen Erdoğan, “Kimse eski yaraları deşmeye cesaret edemeyecek. Temennimiz bu teklifin 400’ün üzerinden bir oyla kabul edilmesidir. Ancak böyle bir meselede ipe un serilmesini ne kadınlarımız ne milletimiz affeder. Beklentimiz gerçekleşmez ise bu durumda millete gideceğiz. Kilidi milletimizin iradesi açacak.” sözleriyle devam etti.