Erdoğan, 27 Mayıs darbesinin rövanşını pazar günü alıyor muyuz?

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “27 Mayıs sıradan bir darbe asla değildi. 27 Mayıs 14 Mayıs’ın bir rövanşıdır. Pazar günü bu rövanşı alıyor muyuz? Darbenin senaristi CHP’dir; baş aktörü de CHP’nin milli şefidir” dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs’ta düzenlenecek olan cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçimi nedeniyle yaptığı mitinglere bugün Aydın mitingi ile devam etti.

Erdoğan, Aydın Atatürk Kent Meydanı’nda vatandaşlara hitap etti.

Buradaki konuşmasında Erdoğan, “Aydın 14 Mayıs’ta sandıkları patlatmaya var mısın? Bunlara gereken dersi vermeye var mısın? Allah sizden razı olsun. Durmak yok” ifadelerini kullandı.

Aydın’a bundan 3 ay önce toplu açılış töreni için geldiğini, daha sonra Nazilli’ye geçtiklerini anımsatan Erdoğan, “Yine kabına sığmayan, coşkun ırmaklar gibi akan bir Aydın görüyorum karşımda” dedi.

“Gidemediğimiz illerimize 14 Mayıs’tan sonra inşallah teşekkür ziyareti yapacağız. Tabii bunun için önce 14 Mayıs’tan zaferle çıkmamız gerekiyor” diyen Erdoğan, özetle şunları söyledi:

“Bu Aydın isterse, bu defa sandıkları bir başka patlatır. Sokaklara, caddelerde taşan sevdanız için her birinize teşekkür ediyorum. Rabb’im, muhabbetimizi daim eylesin diyorum. Buradan Aydın’ın komşuları olan Muğla’ya, Manisa’ya da en kalbi selamlarımı gönderiyorum. Elbette gönlümüz tüm Türkiye’yi ziyaret etmeyi, her ilimize selam vermeyi istiyor. Ancak bu sene ramazan ayını özellikle depremzedelerimize ve deprem bölgesindeki illerimize ayırdık. Gidemediğimiz illerimize 14 Mayıs’tan sonra inşallah teşekkür ziyareti yapacağız. Tabii bunun için önce 14 Mayıs’tan zaferle çıkmamız gerekiyor. Hazır mıyız, sandıkları patlatıyor muyuz? Birilerini de sandığa gömüyor muyuz? Sizin bu heyecanınız, bu aşkınız var ya bu işin bittiğini haber veriyor.

“Bu CHP, İYİ Parti, HDP LGBT’ci”

Pazar günü kendimizle birlikte evlatlarımızın da geleceği adına çok önemli bir karar vereceğiz. Tavrımızı ya tüm terör örgütleriyle amansız bir mücadele yürütenlerden ya da FETÖ’cü ve bölücülerle kol kola yürüyenlerden yana kullanacağız. Tercihimizi ya aile kurumuna sahip çıkanlardan ya da LGBT’yi başımıza musallat edeceklerden yana belirleyeceğiz. Bu CHP, İYİ Parti, HDP LGBT’ci mi? Diğer yavrucukları söylemeye gerek var mı? İstanbul, Ankara Büyükşehir belediyecileri, onların belediye başkanları zaten LGBT’cilerin en büyük finansörü. Peki, AK Parti’ye LGBT girebilir mi? MHP’ye LGBT girebilir mi? Cumhur İttifakı’na girebilir mi? Çünkü biz, ailenin kutsallığına inanıyoruz. Ailemizi asla bunlara yedirmeyiz. Onun için çok çalışacağız. Oyumuzu ya eser siyasetinden, ülkeye ve millete hizmet siyasetinden ya da yıkım siyasetinden, takoz siyasetinden yana kullanacağız.

Teveccühünüzü ya 21 yıldır ülkemizi her alanda başarıdan başarıya koşturmuş tecrübeli kadrolara vereceksiniz ya da geçmişinde SSK’yı batırmak… Yahu torununu SGK’lı yapmak… Bu bay bay Kemal var ya torununu Sosyal Güvenlik Kurumuna kaydediyor, düşünebiliyor musunuz? Bunlar hırsız. Bunlardan bu ülkeye fayda olur mu?

“Ya bunlar tefeci, esrar eroin kaçakçısı”

2013’e kadar IMF borçlarımızı ödedik. Artık IMF ile ilişkimiz kalmadı. Ama bu CHP ne diyor ‘IMF’den borç alalım biraz rahatlarız’… ‘Gerek yok’ dedim. Ama bunlar Londra tefecilerinden 300 milyar dolar alacakmış. Ya bunlar tefeci, esrar eroin kaçakçısı. Bunlardan size yar olmaz. Ama bununla benim halkımı kandırma çalışıyorlar. Pazar günü kendimizle birlikte evlatlarımızın da geleceği adına çok önemli bir karar vereceğiz.

“Bu ne millidir ne yerlidir”

Bay Kemal ‘Selo’yu çıkaracağız’ diyor bu ne millidir ne yerlidir. Öyleyse bu hesabı kim sorabilir. Milletim ve bu kardeşiniz. Soracağız. Buradan yurt dışındaki kardeşlerime de seslenmek istiyorum. Bugün itibarıyla yaşadığınız ülkelerdeki sandıklar kapanıyor. Havalimanında ve gümrük kapıların oy kullanma işlemleri ise devam ediyor. 14 Mayıs’ta doğru adımlarla yola devam diyor muyuz? 14 Mayıs’a kadar kapı kapı dolaşıyor muyuz? Özellikle kadınlarımızdan ve gençlerimizden çok büyük beklentilerimiz var.

“27 Mayıs sıradan bir darbe asla değildi”

Bunlar da tezgah çok, fırıldak çok, yalan çok. Ondan türbe türbe geziyorlar. İmam Hatip okulları Allah rahmet eylesin Menderes döneminde açıldı. Vatandaşımız en temel hak onun döneminde tanıştı. Milletimiz Menderesle kendini gördü. Ülkesi için çalışan koşturan samimi bir siyasetçi gördü. Gerçek anlamda bir halk adamı gördü. 27 Mayıs sıradan bir darbe asla değildi. 27 Mayıs 14 Mayıs’ın bir rövanşıdır. Pazar günü bu rövanşı alıyor muyuz? Darbenin senaristi CHP’dir; baş aktörü de CHP’nin milli şefidir.

Vesayetle gözümüzü korkutmaya çalıştılar. 15 Temmuz’da Bay Bay Kemal’i tankların arasından kaçırdılar Bakırköy Belediye Başkanına götürdüler. Her seçim öncesi denenen provokasyonu da buna eklemek lazım. Milli iradeyi yönlendirmek istediler. Biz 21 yıldır kirli senaryolarla mücadele ettik. Gerektiğinde canımız pahasına demokrasimize sahip çıktık. Ne azgın azınlığın baskılarına boyun eğdik ne de sivil siyasetten başka kendimize yol aradık. Hukuk ve adaletten sapmadık. Biz hep Anadolu irfanına inandık Allah’ımıza dayandık. Hiç bir güce boyun eğmedik. Ne söylediysek sandıkta söyledik. Bugün yine aynı yerdeyiz.

“Türkiye’nin Suriyelileştirilmesine rıza göstermeyeceğiz”

Kürt ve Alevi videolarının ne gaye ile yapıldığını çok iyi biliyorum. Biz yaradılanı yaradandan ötürü severiz. Ayrım yapmayız biz kukla ile kuklacıyla oynanan oyunu çok iyi biliyoruz. Ama biz bu oyunu yine bozacağız. Türkiye’nin Suriyelileştirilmesine rıza göstermeyeceğiz. Huzur iklimine sahip çıkacağız. Sizi galeyana getirmek isteyenlere fırsat vermeyin.

Biliyorum son 2 aydır siyaset sahnesinde yaşanan gerginlikler sizi üzüyor. Ama gün soğukkanlı olma, sabırla hareket etme günüdür. Sandık önünüze geldiğinde tepkinizi orada gösterin. Sizlerin iradesini yok sayanlara cevabınızı sandıkta verin.

Resmi rakamı aldım. Şu anda buradaki kişi sayısı 55 bin. CHP’nin 27 bin kişi. Akşener 5 bin, HDP ise 1.500

Aydın’a toplamda 79 milyar lira kamu yatırımı yaptık. 9 sağlık tesisinin inşası devam ediyor. TOKİ vasıtası ile 1810 konutu teslim ettik. Şimdi de ilk evimle 3320 yeni konutu sizlerin hizmetine vereceğiz.

Kandil’deki terörist ne diyor, Bay Bay Kemal ile yoldaş ya. Bu imansız, kitapsız, ezansız bunlara benim Kürt kardeşlerim artık dur demesi lazım. Onları arkasına alıyor, Bay Bay Kemal onlarla yol yürüyor.”