Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Danışmanı Ogan’a yanıt verdi: Vanlı, Ardahanlı hemşehrilerime PKK’lı diyor

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Danışmanı Ayhan Ogan’ın HDP’li seçmenlerin çoğunlukta olduğu şehirlerde Kılıçdaroğlu’nun yüksek oy almasıyla ilgili sözlerine yanıt verdi.

Halk TV canlı yayınına katılan İmamoğlu, “Vanlı, Ardahanlı hemşerilerime PKK’lı diyor. Kılıçdaroğlu’na oy verenler PKK’lı! Şu şahsiyet bu imam-cemaat meselesi. Bu aklı yüklüyor ekibine. Böyle bir trollük görmedim ben.” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu şunları söyledi:

“Ben hayatımda şu seçim dönemindeki milletimize verilen zamanı hiçbir dönem görmedim. Bu beyefendi Cumhurbaşkanı Danışmanı. Burada illet var, ‘Sayın Kılıçdaroğlu vatanseverdi, PKK ile ne alakası var canım!’ diyerek aşağıda ne demek istiyor biliyor musun benim Vanlı, Ardahanlı hemşerilerime PKK’lı diyor. Kılıçdaroğlu’na oy verenler PKK’lı! Şu şahsiyet bu imam-cemaat meselesi. Bu aklı yüklüyor ekibine. Böyle bir trollük görmedim ben.”

İmamoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun montajlanmış videosuyla ilgili olarak, “Hiçbirimiz buna tenezzül etmeden bir süreç yürüttük. Bir ülkenin Cumhurbaşkanı ‘Ama montaj, ama şu, ama bu’… Gerçekmiş gibi gösterdiniz. Şimdi savunamıyor. Bu nasıl bir hırstır. Bu nasıl bir simsiyah kalp. Olacak şey değil ya. Genel başkanımızı terör örgütü ile aynı kareye koyuyorsunuz, sonra çıkıyorsunuz ‘Ama montaj’… Allah’ın adaleti büyüktür. Biz bin defa desek de milletimizin bir bölümüne anlatamazdık. Şimdi kendisi itiraf etti.” dedi.

Ekrem İmamoğlu 23 Haziran yerel seçimlerindeki deneyimlerinden yola çıkarak 28 Mayıs’taki Cumhurbaşkanı seçiminin 2-3 saatte sonuçlanacağı beklentisini paylaştı.