Ekonomik krizden dolayı AtlasGlobal Havayolları Şirketi uçuşlarına ara verdi

Ekonomik nedenlerle uçuşlarına 1 ay ara verdiğini açıklayan AtlasGlobal Havayolları ile ilgili olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan açıklama geldi.

Bakanlık “AtlasGlobal Havayolları’nın belirttiği süre içinde bilet alan yolcuların mağduriyetlerini giderip gidermediği, bakanlığımızca yakından takip edilecektir” açıklamasında bulundu.

26 Kasım’dan 21 Aralık 2019’a kadar operasyonlarını durdurduğunu açıklayan AtlasGlobal, bu süreçte uçuşu gerçekleştirilemeyen yolcuların satın aldıkları biletleriyle ilgili 15 Aralık 2019 tarihine kadar gerekli tespitlerin şirket tarafından yapılacağını, yolcuların iade ve değişiklik talepleri ile ilgili uygulanacak işlemlerin 16 Aralık 2019 tarihinde AtlasGlobal web sitesi üzerinden duyurulacağını belirtmişti.

Firma, iş ortaklarına gönderdiği mesajda da “Yakın geçmiş olumsuzlukları ve beraberinde getirdiği ekonomik yük ve 2019 yılı Nisan ayı itibariyle İstanbul Havalimanı’na geçişle birlikte lojistik ve operasyonel maliyetlerde yaşanan büyük artış, havayolumuz açısından 2016/2017 kayıplarımızı yeterli sürede telafi etme imkanımızı ortadan kaldırmıştır. Nakit akışımızdaki gerekli yapılandırma ve iyileştirmeyi sağlamak amacıyla, tüm uçuşlarımıza 26 Kasım 2019 itibariyle, 21 Aralık 2019 tarihine kadar ara vermek zorunda kaldığımız bilgisini arz ederiz” dedi.

Firma çalışanlarına attığı mesajda da, nöbetçi personel haricindeki tüm çalışanların 16 Aralık Pazartesi tarihine kadar ‘izinli’ sayılacağını belirtti.

AtlasGlobal, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un kardeşi Ali Murat Ersoy’a ait.