Ege Üniversitesinde yardım edin çığlığı!

iznews | Mehmet Emin Dağlı


Geçtiğimiz günlerde İzmir Ege Üniversitesinde yaşanan taciz olayının ardından bu sefer de kız öğrenci yurdunun karşısında bulunan ağaçlık alanda benzer bir durum yaşandı.

Kız öğrenci yurdunda kalan öğrenciler, bir kadının ‘’imdat, yardım edin’’ diye bağırarak yardım istediğini duyduklarını söylediler.

Olayın olduğu yurtta kalan E.K isimli kız öğrenci olayı şöyle anlattı.

Kaldığımız blok yurdun hemen karşısındaki Ağaçlık alana bakıyor, orası çok ıssız ve karanlık bir yer. Ağaçlık alanda bir kadın ‘yapma, yardım edin’ diye bağırıyordu. Kadın bağırırken erkeklerin kahkaha sesleri geliyordu. Karanlık olduğu için biz göremiyorduk sadece sesleri işitiyorduk. Adamlar kadını bıraksın diye bağırmaya başladık telefon flaşlarını yaktık.

POLİSLER ARABADAN İNMEDEN SADECE SİREN ÇALIP GİTTİLER

Bir taraftan da polisi aradık polisler yaklaşık yarım saat sonra geldi. Gelen polisler arabadan bile inmeden sadece sirenleri çalıştırıp kadının olduğu yere bakmadan gittiler.
Polisler gittikten sonra adamları kaçarken gördük adamların kaçtığı yönü polise tekrar bildirdik polisler bunun üzerine ağaçlık alana gelerek orda aramaya yapmaya başladı ama aradığı kişiler çoktan kaçmıştı. İlk geldikleri zaman arama yapmış olsalardı hem kadını bulacaklardı hem de kaçan kişileri yakalayacaklardı öğrenci yurdunda bulunan bütün öğrenciler kızgınız.

KADININ AKIBETİ BELLİ DEĞİL AKLIMIZA BİRÇOK İHTİMAL GELİYOR

Kadının akıbeti belli değil polisler kadını bulamadı aklımıza bir çok ihtimal geliyor, adamlar ya kadını bayıltıp götürdüler ya başka bir şey yaptılar ya da kadın polis sesini duyunca can havliyle kaçtı. İhtimaller çok korkunç, tecavüz mü, taciz mi öldürmek mi bilmiyoruz. Geçen yıl olayın olduğu yerden yurda cezaevinden kaçan bir mahkum girdi güvenlikler yakaladı. İki sene önce o koruluklardan kız öğrencilere bakarak mastürbasyon çeken biri vardı. Kaldığımız bloktaki öğrenciler çok tedirgin, bizimde başımıza bir şey gelir diye çok korkuyoruz.

KAMERA YERLEŞTİRİLİP ORANIN AYDINLATILMASINI İSTİYORUZ


Öğrenciler olarak bu tür insanların karanlığın verdiği cesaretle böyle iğrenç şeyler yapmasın diye ağaçlık alanın aydınlatılıp, oraya giden yola kamera sistemi konulmasını istiyoruz. Bu isteklerimizi Rektörlüğe ilettik ama orası okulun dışında olduğu için rektörlük ilgilenmiyor bu durum bizi çok üzüyor biz bu okulun öğrencileriyiz ağaçlık alanla aramızda sadece demir parmaklık var oranın güvenliğinin sağlanması lazım.