Efkan Ala: Vatandaşımızın da ekonomik yönden bazı sıkıntılar çektiğinin farkındayız

Bursa’da partilileriyle bayramlaşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, ekonomik sıkıntılar ve diğer alanlardaki problemlerin farkında olduklarını söyledi. Ala, ‘inisiyatiflere’ vurgu yaptı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, partisinin Bursa il başkanlığınca düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Ala, halkın çektiği ekonomik sıkıntıların farkında olduklarını, AK Parti olarak inisiyatifler alacaklarını söyledi.

Ala, “Geldiğimiz yerde geriye dönüp baktığımızda, aldığımız mesafe çok ama ileriye hedeflerimize baktığımızda, alacağımız yol da çok uzun. Onun için gerçekçi, hakikatten yana ve her şeyi çok alanlı, eş zamanlı düşünerek ve yaparak yola devam edeceğiz” diye konuştu.

Pandemi dolayısıyla dünyadaki sorunlara dikkat çeken Ala, bu süreci en iyi yöneten ülkelerden birinin Türkiye olduğunu savundu. Ekonomik sıkıntıların farkında olduklarını belirten Ala, “Elbet biz bu süreci en iyi yönetmeye çalışan ve en iyi yöneten ülkelerden biriyiz. Birçok tedbir aldık, vatandaşımızın da ekonomik yönden bazı sıkıntılar çektiğinin farkındayız, diğer alanlarda ortaya çıkan problemlerin farkındayız. Bunları da AK Parti, bugüne kadar aldığı inisiyatifler gibi inisiyatifler alarak çözecek, her şeyi yerli yerine koyup yoluna devam edecektir. Hedefimiz, nasıl ki dışarıda barış ve huzur içinde bölgesel iş birliği yapıp ticaret ve ekonomimizi geliştirmek, oralarda yaşayan insanlara huzur ve güven götürmekse, içeride de Türkiye’yi gelişmiş, kalkınmış, hedeflerine ulaşmış ve daha da ileriye emin adımlarla giden, dünyanın en gelişmiş 10 ülkesi arasına sokmaktır. Bunun için de yapılması gerekenleri yapıyoruz, yapacağız. Burada da en büyük gücümüz bu birliktelik, dayanışma ve yürek birlikteliğidir. Onun için hepimiz konuşacağız, paylaşacağız, sorunların üzerine birlikte gideceğiz” ifadelerini kullandı.