Dünyadan Elazığ depremi için dayanışma ve taziye mesajları

Elâzığ’da yaşanan depremin ardından dünyanın dört bir yanından dayanışma ve taziye mesajları geliyor.

Alman hükümeti sözcüsü Steffen Seibert Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda “Türkiye’den az önce döndük ve ülkenin doğusunda meydana gelen büyük depremin haberini aldık. Kalbimiz ölenler için yas tutanlar, çok sayıda yaralı ve her canı kurtarmak için savaşan arama kurtarma çalışanlarıyla beraber” ifadelerine yer verdi. 

Steffen Seibert@RegSprecher

Gerade aus der #Türkei zurückgekehrt, erfahren wir vom schweren #Erdbeben im Osten des Landes. Unsere Gedanken sind bei allen, die dort jetzt um die Toten trauern, bei den vielen Verletzten und bei den Helfern, die um jedes Leben kämpfen.

#Elazig9212:25 PM – Jan 25, 2020Twitter Ads info and privacy32 people are talking about this

AB Türkiye Delegasyonu resmi hesabından dün yapılan paylaşımda “AB Türkiye Delegasyonu olarak bugün gerçekleşen depremden etkilenen herkese geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Depremde yaşamını yitirenlerin ailelerine baş sağlığı, yaralananlara ise acil şifalar diliyoruz. Avrupa Birliği Türkiye’nin yanındadır” ifadelerine yer verdi.

EU Delegation Turkey@EUDelegationTur

AB Türkiye Delegasyonu olarak bugün gerçekleşen depremden etkilenen herkese geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.
Depremde yaşamını yitirenlerin ailelerine baş sağlığı, yaralananlara ise acil şifalar diliyoruz.
Avrupa Birliği Türkiye’nin yanındadır.#Elazığ #Deprem #Malatya

View image on Twitter


Amerika Birleşik Devletleri Türkiye Büyükelçiliği ise paylaşımında “Dün gece meydana gelen depremde hayatlarını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı; yaralılara acil şifalar dileriz. Geçmiş olsun Türkiye” mesajına yer verdi.

U.S. Embassy Turkey@USEmbassyTurkey

Dün gece meydana gelen depremde hayatlarını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı; yaralılara acil şifalar dileriz. Geçmiş olsun Türkiye. #Elazığ #Malatya15510:34 AM – Jan 25, 2020Twitter Ads info and privacy18 people are talking about this

Meksika Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan paylaşımda ise Elazığ’da meydana gelen deprem nedeniyle Türkiye halkına ve hükümetine başsağlığı dilendi ve hayatını kaybedenlerin aileleri ile depremden etkilenen herkese dayanışma mesajı gönderildi. 

Relaciones Exteriores@SRE_mx

El @GobiernoMX extiende sus condolencias al pueblo y gobierno de Turquía por el sismo registrado hoy en la provincia de Elazig ocasionando la pérdida de vidas, heridos y daños materiales.

Expresa su solidaridad con los familiares de las víctimas y todos los afectados. @MFATurkey3923:47 AM – Jan 25, 2020Twitter Ads info and privacy138 people are talking about this

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı resmi sitesinden yayınlanan taziye mesajında ise “Kardeş ülke Türkiye’de meydana gelen depremde hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yakınlarına baş sağlığı, yaralılara Allah’tan şifa dileriz. Azerbaycan kardeş ülke Türkiye halkının kaderini paylaşır, her zaman onunla birliktedir ve her tür yardıma hazırdır” dendi.

MFA Azerbaijan✔@AzerbaijanM

🇦🇿
🇹🇷

Qardaş Türkiyədə baş vermiş zəlzələdə həlak olanların ailələrinə və yaxınlarına dərin hüznlə başsağlığı verir və yaralılara Allahdan şəfa diləyirik. Azərbaycan qardaş Türkiyə xalqının kədərini bölüşür, hər zaman onunla birlikdədir və hər cür yardım göstərməyə hazırdır.

Pakistan Başbakanı İmran Han da yaptığı açıklamada “Bu zor zamanlarda Türkiye hükümetinin ve halkının yanındayız” dedi.