Diyarbakır’da kaybolan çocuğun dayısı iznews’e konuştu: Çıkan haberler asılsız, çocuğumuz daha bulunamadı

31 Temmuz Cuma günü  Diyarbakır’da evinin önünde oynarken kaybolan 4 yaşındaki Miraç  Çiçek’in kaybolmasının ardından bugün arama çalışmaları başlatıldı. Akşam saatlerinde ise, kaybolan Miraç Çiçek’in bulunduğuna dair haberler yansıdı ajanslara, bunun üzerine iznews’ten Çiğdem Ay’a açıklamalarda bulunan dayı Haşim İpek, Akşam saat 22:00 sularında medyada “Miraç Çiçek’in baygın bir haldeyken bulunduğuna dair çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır, yeğenim henüz bulunamadı ve arama çalışmaları devam etmektedir” dedi.

“Yeğenim daha bulunamadı”

Haşim İpek, “Jandarma ile sivil halk yeğenimi aramaya devam ederken, yaşanan iletişim kopukluğundan kaynaklı, yerel basına eksik ve yanlış aktarılmış ve yeğenimin bulunduğuna dair basında haberler çıkmıştır.”

NE OLMUŞTU

Diyarbakır’da evinin önünde oynarken kaybolan Miraç için arama çalışması başlatıldı

Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde evinin önünde oynarken kaybolan 4 yaşındaki Miraç Çiçek için arama çalışması başlatıldı.

Dicle ilçesinin kırsal Kelekçi Mahallesi’nde yaşayan Çiçek ailesinin oğulları Miraç, dün evinin önünde oynarken kayboldu. Ailesi, kendi imkanlarıyla Miraç’a ulaşamayınca güvenlik güçlerine haber verdi. Bunun üzerine bölgeye jandarma, AFAD ve sağlık ekipleriyle UMKE sevk edildi. Ekiplerin dron ve termal kamera da kullandığı arama çalışmalarından sonuç alınamadı.

Miraç Çiçek’i arama çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

300 KİŞİ MİRAÇ’I ARIYOR

Evin önünde oynarken kaybolan 4 yaşındaki Miraç Çiçek’in bulunması için dün akşam saatlerinde başlatılan arama çalışmaları sürüyor. Jandarma, AFAD, UMKE, güvenlik korucuları ve mahalle sakinlerinin de katılımıyla 300 kişi tarafından Kelekçi Mahallesi’nde, nehir kenarında ve kırsal alanda sürdürülen arama çalışmalarında şu ana kadar Miraç’a ait bir ize rastlanılmadı. 

Öte yandan Miraç’ın, annesi Firdevs Çiçek ve 2 kardeşiyle birlikte Diyarbakır’dan, Kelekçi Mahallesi’nde yaşayan anneannesine bayram ziyaretine geldiği öğrenildi. Oğlu Miraç’ın dün saat 17.00 sıralarında sokakta arkadaşlarıyla oynadığı sırada kaybolduğunu söyleyen anne Firdevs Çiçek, ” Allah rızası için bana oğlumu getirin. Aradım, her yere baktım ama onu göremedim. Ne olur oğluma bana getirin” dedi