Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Ayasofya’da ikona ve fresklerle ilgili çalışma yapıldı, namazda gerekli tedbirler alınacak

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 24 Temmuz’da Müslümanlar için ibadete açılacak olan Ayasofya’ya gelerek incelemelerde bulundu.

Erbaş, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ayasofya, inşallah 24 Temmuz itibarıyla Cuma namazı ile ibadet açılmış olacak. Biz hem imamlar konusunda hem de müezzinler konusunda titiz davranarak her yönü ile milletimizi doyuracak ezanı ile milletimizin kalplerini yumuşatacak görevliler tespit ediyoruz. Onların da atamasını önümüzdeki günlerde yapacağız.Quote Message: Şu an iki imam, dört müezzin olarak planlıyoruz. İmamlarımız hem kıraat itibari ile hem hitabet itibari ile hem de ilmi birikimleri itibari ile milletimizin bu ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte olacaklar.

Şu an iki imam, dört müezzin olarak planlıyoruz. İmamlarımız hem kıraat itibari ile hem hitabet itibari ile hem de ilmi birikimleri itibari ile milletimizin bu ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte olacaklar.Quote Message: İkonalar ve fresklerle ilgili din işleri kurulumuz gerekli çalışmaları yaptı, inşallah namaz sırasında gerekli tedbirleri alacağız. Bugün onun da incelemelerini yaptık. 24 Temmuz’dan sonra inşallah milletimiz onu da görecek.” from Ali Erbaş Diyanet İşleri Başkanı

İkonalar ve fresklerle ilgili din işleri kurulumuz gerekli çalışmaları yaptı, inşallah namaz sırasında gerekli tedbirleri alacağız. Bugün onun da incelemelerini yaptık. 24 Temmuz’dan sonra inşallah milletimiz onu da görecek.”