Devlet Bahçeli, Anayasa Mahkemesi HDP’yi kapatmaya mecburdur

Elazığ’da, partisinin “Aday Belli, Karar Net” mitinginde konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, “Anayasa Mahkemesi tarafından HDP’nin kapatılması da mutlak mecburiyettir” dedi.

Bahçeli, hedeflerini Erdoğan’ın açık ara farkla tekrar cumhurbaşkanı seçilmesi olduğunu söyleyerek “Cumhur İttifakı, alayına birden göğüs gerecek ve kirli oyunlarını birer birer bozacaktır. Bizim adayımız belli, kararımız nettir. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Hedefimiz, Erdoğan’ın açık ara farkla tekrar cumhurbaşkanı seçilmesi, Meclis’te çok güçlü bir MHP kurulumu ve Cumhur İttifakı’nın ortaya çıkmasıdır” dedi.

Kılıçdaroğlunun “PKK’ye kol kanat gerdiğini” iddia eden Bahçeli, “PKK’ya kol kanat gerip arka çıkan Kılıçdaroğlu’dur. Terörle mücadeleye karşı çıkan Kılıçdaroğlu’dur. Selahattin Demirtaş’a özgürlük isteyen CHP yönetimidir. HDP’ye bakanlık vermek isteyen CHP yönetimidir” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nda aday olma cesareti olmadığını ifade eden Bahçeli, “Mertsen çık söyle, aday mısın? Değil misin? Neden susuyorsun? Niçin duruyorsun? Hangi mantıkla keçeyi suya atıp çıkan yerlerini suya tutuyorsun? Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adayı olma cesareti var mı sende? Onu ifade et. Cumhurbaşkanı adayını belirlemekten aciz bir zihniyete aziz milletimiz hiç onay verir mi?” şeklinde konuştu.

Bahçeli ayrıca, “PKK, HDP ve CHP’nin aynı olduğunu” iddia ederek  “PKK neyse HDP odur o kesindir. HDP neyse CHP aynısıdır. Bu da belgelidir. HDP ihanetin ve bölücülüğün merkez üssü, toplar damarıdır. Anayasa Mahkemesi tarafından HDP’nin kapatılması da mutlak mecburiyettir. Kimse HDP’yle ilgili bize parmak sallayamaz. Sallayan olursa o parmakları kırmasını çok iyi biliriz. HDP’yle ortaklık kuran, belediye başkanlığı kazanan, bunları kazanç kapısına çeviren işbirlikçiler bize asla laf edemez. Kürt ve Zaza kardeşlerimizin HDP’yle hiçbir alakası yoktur” diye konuştu.

Konuşmasının sonunda enflasyonun yükseldiğini kabul eden Bahçeli, “Yoksulluk bir gün giderilir, kimse merak etmesin enflasyon çıktığı gibi inecektir, hayat pahalılığı yenilecektir, bugün az yiyen yarın çok yiyecektir” dedi.