Depremzedelere ‘Tasmalı itler’ diyen Tuğrul Selmanoğlu’na AKP’de yeni görev

Son olarak sosyal medyadan yayınladığı videoda hükümeti eleştiren depremzedelere ‘Tasmalı itler’ demesiyle tepki çeken Tuğrul Selmanoğlu, AKP’nin Yurtdışı Seçim Koordinasyon Merkezi Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

AKP Yurtdışı Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Muhammed Fatih Toprak, Yurtdışı Seçim Koordinasyonları görevlendirmelerinin gerçekleştirildiğini açıkladı.

Görevlendirmelerde dikkat çeken bir isim de yer aldı. Sosyal medyada çektiği videolarla AKP’ye destek veren Tuğrul Selmanoğlu, AKP Yurtdışı Seçim Koordinasyon Merkezi Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

EPREMZEDELERE ‘TASMALI İTLER’ DEMİŞTİ

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremde yetersiz yardımdan dolayı hükümeti eleştiren depremzedeler için “Tasmalı itler” ifadelerini kullanan Selmanoğlu kamuoyunun tepkisini çekmişti.

Selmanoğlu sosyal medya hesabından yayınladığı videoda, “Hayırlı akşamlar arkadaşlar… Elbistan’da çok büyük su sıkıntısı var, çadır yok. Devlet yok yani burada. Bilmiyorum yani siyaset yapmak istemiyorum ama devlet yok. Yiyecek, su yok. Bakın kimse yok, devlet diye bir şey yok. Kimse gelmemiş. Biraz hain tasmalı köpek taklidi yapayım dedim. Tasmalı it taklidi yapayım dedim. Haysiyetsiz, namussuz taklidi yapayım dedim. Yapamadım herhalde” diyerek hakaretlerde bulunmuştu.

Selmanoğlu, 2019 yılında ‘Atatürk aleyhine işlenen suçları’ düzenleyen yasaya muhalefet suçu gerekçesiyle Sabiha Gökçen Havalimanı’nda gözaltına alınmıştı.