Depremde eşini ve 2 çocuğunu birden kaybeden baba, 12 yaşındaki kızını da vurarak intihar etti

Maraş merkezli depremlerden en çok etkilenen illerden birisi olan Adıyaman’da eşini ve iki çocuğunu kaybeden öğretmen baba, hayatta kalan 12 yaşındaki kızını silahla vurarak yaşamına son verdi. Olay sonrası ağır yaralanan Asya İrem Dayan tedavi altına alınırken, küçük kız yoğun bakımda hayata tutunmaya çalışıyor.

6 Şubat depreminde Adıyaman’ın Besni ilçesinde bulundukları binanın yıkılması sonucu eşini ve 2 çocuğunu kaybeden öğretmen Ferit Dayan, deprem sonrası hayatta kalan ve bahçede oyun oynadığı öğrenilen 12 yaşındaki Asya İrem Dayan’ı kaldıkları eve çağırdı.

KIZINI VURUP İNTİHAR ETTİ

Ferit Dayan, çağırdığı küçük kızının başına silahla ateş etti. Küçük çocuk kanlar içerisinde yere yığılırken öğretmen Ferit Dayan daha sonra silahla kendi kafasına sıkarak intihar etti. Silah sesleri üzerine olay yerine sağlık ekipleri ile polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, ağır yaralanan Asya İrem Dayan’a müdahalelerde bulundu. Küçük çocuk, yapılan ilk müdahalenin ardından önce Besni Devlet Hastanesi’ne ardından ise Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Depremde eşini ve iki çocuğunu kaybeden öğretmen baba önce kızını vurdu sonra intihar etti

BUNALIMA GİRMİŞ

Deprem sonrası bunalıma giren ve aynı zamanda psikososyal destek gören öğretmen baba Ferit Dayan’ın cenazesi ise yapılan incelemelerin ardından Besni Devlet Hastanesi Morguna kaldırıldı.

YAŞAM MÜCADELESİ VERİYOR

Hastanede tedavi altına alınan Asya İrem Dayan’ın yoğun bakım servisine kaldırıldığı ve burada yaşam mücadelesi verdiği öğrenildi. Konuyla ilgili soruşturma sürüyor.

Depremde eşini ve iki çocuğunu kaybeden öğretmen baba önce kızını vurdu sonra intihar etti