Dedeoğlu ailesinin avukatı: Görüntüler bizden önce A Haber’e servis edildi, A Haber katilin kendisini korumak için ateş ettiği algısını yaratmaya çalışıyor

Konya’da katledilen Dedeoğlu ailesinin avukatı Abdurrahman Karabulut, katliam anına dair paylaşılan video görüntüsü hakkında, “A Haber katilin kendisini korumak için ateş ettiği algısını yaratmaya çalışıyor” dedi.

Abdurrahman Karabulut, saldırı görüntülerinin savcı tarafından kendilerine verilmeden A Haber’e servis edildiğini söyledi.

Avukat Karabulut, Twitter hesabından, A Haber’de Dedeoğulları’nın evinin avlusunda öldürülenlerin, saldırgana doğru yöneldiği ana ait karenin kullanıldığına dikkat çekerek, “Savcıdan kamera kaydını istedik ancak vermediler. İki saat sonra a habere kayıtlar servis edildi. a haber 45 dk’lık kaydın bir dk’lık kısmını yayınlayıp katilin kendisini korumak için ateş ettiği algısını yaratmaya çalışıyor. Tüm belgeleri yarın paylaşacağım” diye yazdı.

Katliamın kamera görüntülerine göre saldırgan evin avlusunda aile üyelerine silahla ateş açıyor. Bu sırada aile üyeleri de saldırganı durdurmaya çalışıyor.