DBP eski eş başkanları Mehmet Arslan ve Gülcihan Şimşek tutuklandı

Diyarbakır’da gözaltına alınan eski DBP eş genel başkanları Mehmet Arslan ve Gülcihan Şimşek’in de aralarında bulunduğu 12 kişi tutuklandı.

Son dakika: Diyarbakır'da terör operasyonu! DBP eski eş başkanları Mehmet Arslan ve Gülcihan Şimşek tutuklandı, System.String[]

Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince önceki gün adreslerine düzenlenen baskında gözaltına alınan, aralarında eski DBP eş genel başkanları Arslan ve Şimşek ile eski HDP Milletvekili Ayla Akat Ata’nın da bulunduğu 18 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

12 KİŞİ TUTUKLANDI

Savcılıktaki sorgularının ardından tutuklama talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine çıkarılan Arslan ve Şimşek’in de aralarında bulunduğu 12 kişi “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan tutuklandı, Ayla Akat Ata ve 5 kişi ise adli kontrol hükümlerince serbest bırakıldı.

Gözaltına alınanların ev ve iş yerlerinde yapılan aramada cep telefonları, tabletler, kitap, dergi, ajandalar, SIM kart, hard disk, flash bellek, dizüstü bilgisayarlar, hafıza kartı, CD, kartpostal, ve video kasetlerine el konulmuştu.