Cumhurbaşkanlığı seçimi: Sinan Oğan tutumunu bugün açıklayacak

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda elenen ATA İttifakı’nın adayı Sinan Oğan, ikinci tur ile ilgili tutumlarını Pazartesi saat 17.00’da düzenleyecekleri bir basın toplantısı ile açıklayacaklarını duyurdu.

İlk turda oyların yüzde 5’ten fazlasını alması nedeniyle Sinan Oğan’a oy veren seçmenlerin, seçimin sonucunu belirleyebileceği düşünülüyor.

Twitter’dan bir açıklama yapan Oğan, “Yaptığımız istişarelerin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Yarınki görüşmeler ve istişareler de tamamlandığında artık kararımızı netleştirip, bunu Türk milletinin aziz evlatları ile paylaşmış olacağız” dedi.

Oğan, kararlarında “Türk milletinin geleceği, ülkenin birlik ve bütünlüğü ile istikrarının önemli olacağını” söyledi, “Meselelere farklı beklentiler ile değil, ilkeler bazında baktığımızın da bilinmesini isteriz” dedi.

Oğan, destek verecekleri adayı seçerken şartlarını “terörle mücadele, terör örgütlerinin desteklediği siyasi partilerle araya mesafe konması, mültecilerin geri gönderilmesi, anayasanın ilk 4 maddesi ve 66. maddesine asla dokunulmaması” olarak açıklamıştı.