Cindy Milstein ‘Anarşizm ve Arzuları’

Silvia Federici, Caliban ve Cadı’nın yazarı’da kitaba dair yorumunda; “Cindy Milstein’ın çalışması, insanlığın her tür tahakküm ve hiyerarşiden azade bir dünyaya duyduğu dirençli ümidin ifadesi olarak, herhangi bir örgütlenmenin ötesinde var olabilen  türde bir anarşizmin  açık ve  tutkulu bir ifadesi.  Kitap aynı zamanda Provo’dan radikal ekolojiye ve Zapatismo’ya anarşizmin kat ettiği pek çok toplumsal ve kültürel hareket için de bir yol haritası ve anarşizmin radikal imgelemi cezp etme konusundaki süregelen becerisine bir tanıklık da sunuyor. En önemlisi de, bu kitabın, devrimi şimdi yaşamaya, anarşizmin hedeflediği gibi gündelik hayatlarımızı eşitlikçi ve müşterek etiğin bir modeli haline getirmek için bir çağrı yapıyor oluşu.”

Matt Hern, Common Ground in a Liquid City kitabının yazarı ise bu çalışmayı şu şekilde yorumluyor: “Pek çok zorluk, karmaşa, çelişki ve ironi ile dolu çılgın dünyamızda tökezlememek hiç de kolay değildir. Eğer yapacağınız tahlilleri sağlam bir yere bağlama arayışındaysanız, bu kitap harikulade bir başlangıç noktası. Cindy Milstein’ın kitabı, üzerinde incelikle düşünülmüş, enerjik ve öngörülü ve size üzerinde kafa yoracağınız tonlarca şey söylüyor. Anarşist siyasetin temel ilkeleri için muhteşem bir başlangıç kitabı.”

Yazarı Cindy Milstein olan kitap, Sümer Yayıncılık tarafından hazırlandı. Çevirisi Tuba Demirci tarafından yapılan kitap, Çarşamba gününden itibaren kitapçılarda olacak. @iznews agency