CHP’li Bolu Belediye BaşkanıTanju Özcan: Cumhurbaşkanı’nın faize karşı başlattığı bu savaşta yanındayım

CHP’li Bolu Belediye BaşkanıTanju Özcan, “Sayın Cumhurbaşkanı’nın faize karşı başlattığı bu savaşta ben Bolu Belediye Başkanı olarak yanındayım” dedi.

Bolu Belediyesi aralık ayı toplantısına başkanlık eden Özcan, oturumda kurdaki hareketliliğe değinerek, “Milli Kurtuluş Savaşı’nda faiz indirme noktasında ben Sayın Cumhurbaşkanımızın en yakın silah arkadaşı olarak görev almaya hazırım. Sayın Cumhurbaşkanının faize karşı başlattığı bu savaşta ben Bolu Belediye Başkanı olarak yanındayım” dedi.

Faizin “haram” olduğunu belirten Özcan, CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın “Faizin düşmesi yanlış” sözlerine de yanıt vererek, “Bir avuç tefeciye Türkiye’yi mahkûm edenlerden sıkıldım. Derhal Merkez Bankası Başkanı istifa etsin ya da bir kararname ile faiz sıfıra düşsün. Ben faizin derdindeyim. Dolar isterse 100 liraya çıksın. Bizim Parti Sözcüsü’ne de kızıyorum. Sayın Öztrak, ‘Faizin düşmesi yanlış’ diyor. Nesi yanlış Sayın Öztrak? Sayın Cumhurbaşkanı faizleri sıfıra çeksin ve kısa zamanda bu ülkeyi refaha ulaştırsın. Ben kendisinin bu konuda samimi olduğunu biliyorum” ifadelerine yer verdi.