CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Baroları parçalamak Türkiye’ye ihanettir ve bölücülük projesidir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'na katılarak konuşma yaptı. ( Raşit Aydoğan - Anadolu Ajansı )

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, meclise getirilen ‘çoklu baro’ düzenlemesine tepki gösterdi.

“Avukatlar bir baro oluştururlar, kamu tüzel kişiliğine sahiptir yani bölünmezler” diyen Kılıçdaroğlu konuşmasında, “Baroları parçalamak, çoklu baro maskesi altında yapılan hareket, Türkiye’ye ihanettir ve bir bölücülük projesidir. Paralel devlet olmaz, paralel baro da olmaz” ifadelerini kullandı.

Sakarya’daki fabrika patlaması

Kılıçdaroğlu, Sakarya’nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamaya ilişkin ise “Bu fabrika, sicili temiz olan bir fabrika değil. 11 yılda 4 ayrı patlama oluyor. İnsanlar yine hayatlarını kaybediyorlar ama bu fabrikanın sahibi nereden, kimlerden güç, destek alıyorsa, fabrikasını her seferinde hiçbir önlem almadan yeniden açıyor” şeklinde konuştu.

CHP Lideri ayrıca şu ifadeleri kullandı; “Yeniden patlamalar, yeniden insanlar ağlıyorlar; acıları var ama bakıyorsunuz patron MÜSİAD’ın Sakarya temsilcisi. Akşam bir yemek veriliyor, bir ziyafet, bir de utanmadan, sıkılmadan paylaşıyorlar sosyal medyada. Daha cesetler defnedilmedi, sizin yediğiniz yemek değil. Yediğiniz insan eti, biliyor musunuz?”