Ceren Özdemir davası bugün başlıyor!

Katil zanlısı Örgür Arduç duruşmaya SEGBİS üzerinden bağlanacak

Ordu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 3. sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Ceren Özdemir’in evinin önünde öldürdülmesiyle ilgili davanın görülmesine bugün başlanıyor.

Van yüksek güvenlikli cezaevinde tutuklu bulunan ve ‘canavarca hisle adam öldürmek’ suçundan yargılanacak olan katil zanlısı Özgür Arduç duruşmaya, Ceren’in ailesiyle karşılaştırılmaması ve güvenlik gerekçeleriyle SEGBİS üzerinden katılacak.

Ordu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde saat 10.00’da başlayacak duruşmada, Ceren Özdemir’in ailesini, Ordu Baro Başkanı Haluk Murat Poyraz ve vekaletnameye dayalı yetki belgesiyle onlarca avukat temsil edecek.

Baro Başkanı Poyraz, “Onlarca baro başkanı ve kadın hakları komisyonu üyeleri de duruşmaya katılacaklarını açıkladı. Bunun dışında da Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri duruşmaya gelecek. Çok yoğun bir katılım olmasını bekliyoruz” dedi.

Özgür Arduç hakkında, Ceren Özdemir’i öldürmek ve iki polis memuruna yönelik öldürmeye teşebbüs suçlarından 2 ayrı iddianameyle 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenmişti.